ОСББ – створювати чи ні?

article_27288

До 1 липня 2016 року

всім мешканцям будинку треба визначитись:

  1. Ви управляєте своїм будинком самостійно

або

  1. Вам призначать управителя

ЯКЩО ВИ НЕ СТВОРИТЕ ОСББ до 1 липня 2016 року:

  • Вам призначать управителя на якого мешканці будинку не будуть мати впливу.
  • Вам призначать тарифи на виконання послуг на власний розсуд управителя (по завищеним цінам на послуги) . Перше, про що не забуде нав’язаний владою управитель це його зарплатня, яка буде закладена у вартість тарифів. Управитель як будь-який менеджер забажає мати свій відсоток за те, що він лише розпоряджається чужими коштами. Крім винагороди управляючого в ціну тарифів будуть закладені гроші на майбутні поточні та капітальні ремонти. Як кажуть спеціалісти , в такому разі нові тарифи будуть в рази, а може навіть в десятки разів більші, ніж нині діючі.
  • Ви не зможете самостійно розірвати договір на надання послуг з обслуговування будинку через високі тарифи, бо управителя призначить виконком.
  • Нові управляючі компанії будуть перепродавати комунальні послуги мешканцям багатоповерхівок.

ПЕРЕВАГИ самостійного управління будинком при створенні об’єднання співвласників:

– Ви будете власниками майна та приміщень загального користування в будинку;

– Ви маєте можливість створити власну управлінську структуру для вирішення проблеми утримання будинку;

– Ви маєте можливість покращити фізичний стан будинку і умови проживання у ньому;

– Ви будете контролювати якість робіт у будинку;

– Ви обираєте підрядників для поліпшення якості утримання будинку і скорочення загальних витрати; обираєте виконавців житлово-експлуатаційних послуг (вивезення сміття, дезінфекції, ремонтних робіт), самі визначаєте черговість проведення поточного ремонту і, головне, – набуваєте реального впливу на якість цих робіт.

– Ви контролюєте використання квартплати, видатків на утримання будинку та прибудинкової території, дотацій і субсидій;

– Ви можете брати участь у прийнятті рішень щодо здавання в оренду місця загального користування з метою отримання прибутку для компенсації витрат.

– Ви самостійно визначаєте кошторис утримання свого житла, розмір внесків на утримання будинку, структуру і стиль управління, формуєте штатний розпис, персональний склад працівників та їх заробітну плату (управителя, сантехніка, двірника, електрика, бухгалтера, консьєржа тощо),

ОСББ має більші, ніж окремі мешканці, можливості вимагати від постачальників комунальних послуг (тепло-, енерго-, водопостачальників) виконання умов укладених  угод

ОСББ, як юридична особа, може отримувати кредит на проведення ремонтів, встановлення лічильників, облаштування прибудинкової території тощо. Цю прибудинкову територію у свою власність може отримати тільки ОСББ, у той час, як власники квартир – співвласники будинку, такої можливості не маю
ть. Наявність у власності або користуванні земельної ділянки перешкоджатиме незаконним будівництвам у недопустимій близькості від будинку, що створює додаткові незручності мешканцям. Ця територія може бути використана за рішенням ОСББ для власних потреб: будівництво дитячих чи спортивних майданчиків, розташування автостоянок, здача території в оренду, будівництво енергоспоруд та приміщень загального користування.