Олександрійська міська рада просить прокуратуру відкрити кримінальну справу проти начальника Держреєстру виборців Андрієнка

merinov_dna_2_resizeВ Олександрійській міській раді запахло криміналом.  Стійкий запах сенсації різко відчувається на четвертому поверсі ради, саме звідти де розміщено відділ ведення Державного реєстру виборців.

Блідувате, з сіро-зеленим відтінком обличчя Андрія Андрієнка, який є основною особою в Олександрії, що відповідає за формування виборчих списків містян, чітко відображає – начальник-трохи махлював?

Про недосконалість списків виборців, під час виборів, не говорив хіба що лінивий, люди у них то з’являлись, то одразу ж зникали, часто разом з цілими будинками та вулицями. Це спотворювало реальну картину виборчого процесу бо точне число тих городян, які мають право голосу різнилось навіть під час однієї виборчої кампанії.

Фальсифікація виборів завжди тема – гучна, проте довести її механізм  надто складно. А отримати нечесну перемогу, як виявляється абсолютно елементарно. Десь додаються будинки, десь зникають, хтось включений у список двічі за різними адресами, а когось немає взагалі, і люди, які померли ще десять років тому, часто отримують запрошення на голосування.  А далі вже справа техніки і індивідуального таланту посадовця, що формує виборчий реєстр. Зайві бюлетені працюють на потрібну партію і надають їй впевнену перемогу. Андрієнко, очевидно, користувався власними повноваженнями максимально, до моменту як спіймали на гарячому.

7418d49ce88a48e3c3c47db3029b83f7-full

Андрієнко Андрій начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Олександрійської міської ради

Як по розпеченому вугіллю, у стані алкогольного сп’яніння і категоричних відмов дати пояснення про те, що відбувається з виборчими списками олександрійців, начальник Держреєстру Андрієнко останній тиждень викручувався як міг.

Заява про вчинення кримінального правопорушення Андрієм Андрієнко вже скерована до прокуратури області за підписом першого віце-мера Людмили Давиденко.

Як стало відомо prodereban з джерел, ще не викликають сумніву у їх достовірності, мова йде про фальсифікацію виборчих даних, що передавались Андрієнком до ЦВК.

Про сенсаційність справи, що, швидше за все, буде в Олександрії резонансною не свідчило нічого. Чергова відповідь начальника реєстру виборців міста на постанову Центральної виборчої комісії з метою уточнення меж виборчих дільниць, звичайне питання у міжвиборчий період. Але детальний аналіз поданої Андрієнком  інформації викликав чимало запитань і спричинив службове розслідування за розпорядженням мера міста Степана Цапюка.

Як виявила комісія міської ради ЦВК отримала відомості про межі виборчих дільниць міста Олександрія, що містили пункти з ознаками фальсифікацій.

Межі дільниць значно різняться  із відомостями, що були подані до ЦВК Андрієнком  під час виборів 2015 року. Кудись зникають всі будинки по вул. Новій та пров. Антонова-Овсієнка, натомість з’являються ті будинки, яких не було у 2015 і які вимагали під час виборчої кампанії внести до меж виборчих дільниць активісти міста, проте тоді недоліки усунуті не були.  Складається таке враження, що під шумок чергової подачі відомостей у ЦВК пан Андрієнко дуже поспішав повернути всі будинки, що зникли у 2015 з меж виборчих дільниць міста і зробити це так, щоб ніхто не помітив фактичні невідповідності. Більше того, реєстр виборців мав би змінити назви вулиць, які перейменували в Олександрії та внести відповідні зміни у нові подання до Центральної виборчої комісії, але зайнятість начальника грою у переставляння будинків, часу на законні правки не дала.

Цікаво й інше. Замість вмотивованих пояснень невідповідностей у документі,  начальник реєстру виборців Андрій Андрієнко, категорично відмовляється спілкуватись з комісією міської ради, що веде службове розслідування щодо його діяльності. Згодом, очевидно, через свій нервовий стан, він вирішує трохи заспокоїтись і як допінг вживає алкоголь без відриву від робочого процесу. А потім  відмовляється здати тест на наявність алкоголю в крові. І тут починається найцікавіше.

За ймовірного фальсифікатора аж надто наполегливо переживають депутати від Блоку Петра Порошенка «Солідарність». Цікаво, що про неафішоване внутрішнє службове розслідування міської ради якимось чином дізнаються депутати Баранов, Заріцький і Сулятицький. В терміновому порядку саме з їх подачі в кабінеті Андрієнка  з’являється юрист Бандурко. Ситуація далеко неоднозначна, бо така турбота депутатів саме Солідарності може свідчити про їх безпосередню зацікавленість у тому, щоб Андрій Андрієнко не сказав зайвого.

Зам’яти процес викриття посадовця Держреєстру Олександрії просять і підлеглі губернатора області, що мають стосунок до реєстру обласного, проте ініційоване керівництвом міста Олександрія звернення до прокуратури свідчить про вмотивоване рішення викрити ймовірну злочинну діяльність Андрієнка.

У звернення йдеться про те, що Олександрійська міська рада наполягає на проведенні досудового розслідування про вчинення кримінального правопорушення громадянином Андрієнко.

Вам може сподобатися...