Віталій Журавльов, про Батьківщину та резонанс

12767360_1004042939642752_661568588_n

Протягом тижня, топ новина інформаційних стрічок міста про скандальне голосування представників демократичної більшості, спільно з опонентами.

Сторони закидають одне одному неузгодженість ситуації, та говорять про можливий крах «демократичних» домовленостей. Ситуація настільки неоднозначна, що кулуарно ходять чутки, що Солідарність, Самопоміч та радикальна партія Олега Ляшка готові подати проект рішення до міської ради про припинення повноважень секретаря ради Олени Богоявленської. Та чекають реакції на події партійного керівництва Батьківщини.

Віталій Журавльов – член бюро Кіровоградської обласної організації партії, та представляє Батьківщину на найвищому рівні партії від Олександрії, прокоментував події понеділка ексклюзивно для prodereban.com.ua

Батьківщині закидають невиконання зобов’язань демократичної більшості в місті, це так?

Віталій ЖуравльовВіталій Журавльов: «Насправді ніяких зобов’язань немає, немає жодних офіційних домовленостей, які скріплені підписами представників партійних організацій, які представляють у місті демократичні сили. Вся співпраця оговорювалась тільки на словах. Батьківщина неодноразово пропонувала та наполягала, що має бути підписана коаліційна угода про партнерство політичних сил: Батьківщини, Самопомочі, Солідарності та радикальної партії Олега Ляшка, проте, у відповідь ми чули, – а навіщо. Самопоміч стверджувала, що має заборони по партійній лінії підписувати будь-які угоди, радикальній партії офіційно це було робити нецікаво, а Солідарність казала, що така угода поки не на часі. Батьківщина абсолютно відкрита партія, ми ніколи нічого не робимо кулуарно, тому навіть перед виборами в жовтні 2015 року ми наполягли на тому, що наші домовленості по підтримці тоді ще кандидата на посаду міського голови Андрія Коломійцева мають бути прозорими і зрозумілими виборцям, тоді підписали спільну угоду з Солідарністю і повністю її виконали.

Тут потрібно закцентувати, що Батьківщина має чіткі зобов’язання перед своїми виборцями, чиї інтереси ми і відстоюємо, все інше – механізм реалізації прав людей. Тому для мене незрозуміла реакція наших партнерів щодо розчарування. Ми як представляли інтереси людей спільно з демократичною більшістю, так там і залишались, говорити про те, що ми вийшли з демократичного об’єднання недоречно».

Партнери Батьківщини по демократичній більшості мають сподівання, що керівництво партії проаналізує роботу депутатів у раді, і, зокрема, позицію організації під час понеділкового голосування спільно з Опозиційним блоком. Чи буде «розбір польотів»?

Віталій Журавльов: «Батьківщина це партія, яка має історію і репутацію впливової організації. Ми представляємо інтереси людей понад 16 років, а це величезний термін. Крім Батьківщини партій, що так довго є в політичному житті країни – не існує. А все тому, що кожен партієць виконує статутні вимоги організації, серед них і підзвітність за позицію та вчинки. Враховуючи неоднозначність ситуації та резонанс, я особисто буду ставити це питання на розгляд бюро Кіровоградської обласної організації, зрозуміло, що вирішувати правильність вчинків міського осередку буде бюро, яким буде це рішення – поки невідомо. Особисто я не підтримую спільних голосувань з опонентами. Але в ситуації, що відбулась, розумію, що голосування з питання отримання та розподілу субвенції для пацієнтів після трансплантації було правильним. Більше того, в ситуації з порядком денним сесійного засідання очевидно, що Батьківщина підтримала позицію колег та вимагала в міського голови поставити в чергу дня саме ті питання, на яких наголошувала демократична більшість, а тому не бачу в діях наших представників в раді зради інтересів демократії в місті. Навпаки, очевидним є відстоювання прав городян. А це для нас головне, не дивлячись на докори колег. Крім того, партійна організація діяла за принципом пріоритетності питань, а пріоритетом для Батьківщини за будь-яких домовленостей є виборці та їх права».

Колеги Батьківщини від демократичної більшості заявляють, що для отримання субвенції та розподілу коштів на ліки не обов’язково було приймати рішення ради, що це цільові кошти і для того, щоб вони надішли на потребу людей необхідно було тільки рішення планово-бюджетної комісії, і таке рішення було вже станом на 9:00 понеділка.

Віталій Журавльов: «Питання розподілу субвенції це делеговані повноваження міській раді, тому не потрібно спекулювати на цій темі, процедурно: спочатку висновок планово-бюджетної комісії і обов’язково рішення ради, бо інакше Казначейство не проведе платіж, це ж Державні кошти, тому щоб їх отримали за цільовим призначенням рада повинна проголосувати. Представники партій більшості про це знали, так само як і депутати, що працюють в планово-бюджетній комісії, знав це і голова комісії Сергій Гриценко тому й дивно, що позитивний висновок дали, а процедурно і голосуванням це рішення не підтримали, це неправильний підхід до вирішення питання допомоги людям».

На сьогодні, демократична більшість в Олександрійській міській раді існує?

Віталій Журавльов: «Все залежить від наших партнерів, Батьківщина більшості не залишала, проте, насторожує відношення колег, які спочатку провокують ситуацію, а потім намагаються скомпрометувати. Починають ділити посади а насправді не мають жодного плану дій. Це не професійно. Наші партнери роблять сьогодні багато популістських заяв, зокрема, що на швидкі зміни в місті розраховувати не варто. Досить популізму. Щоб були зміни має бути стратегія, угода про спільну діяльність і чіткий план дій».

 

 

Вам може сподобатися...