Губернатор Кіровоградщини Сергій Кузьменко може уникнути люстрації

rvRd70GVUU4k6 вересня 2014 року президент Петро Порошенко звільнив з посади голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Олександра Петіка і призначив замість нього колишнього регіонала, народного депутата Сергія Кузьменка. Це призначення спровокувало акції протесту в Кіровограді. Вже на наступний день після опублікування відповідного Указу голови Держави, кіровоградці, координуючись через соціальні мережі, вийшли на площу Героїв Майдану щоб пікетувати це призначення з головною вимогою – відмінити Указ про призначення Кузьменка очільником Кіровоградської області. Люди зазначали, що президент помилився, адже його вибір впав на людину, яку активісти пов’язують з організацією і координацією «тітушок» у січні 2014 року на кіровоградському Євромайдані, коли від рук молодиків постраждало дві людини. До того ж, новопризначений чиновник до 22 лютого перебував у фракції Партії регіонів і голосував за «драконівські закони» 16 січня.

Нещодавно народний депутат Остап Єднак направив звернення до Президента України щодо виконання люстраційного законодавства відносно голови Кіровоградської ОДА Сергія Кузьменка.

Адже Сергій Кузьменко прямо підпадає під дію закону України “Про очищення влади”, адже обіймав у період з 25.02.2010 по 22.02.2014р. відповідні посади сукупно більше одного року: був головою Олександрійської РДА 761 день та заступником голови Кіровоградської ОДА 175 днів. Окрім того, Кузьменко був одним з тих, хто голосував за “Закони 16 січня”.

Голова Адміністрації Президента України Борис Ложкін відповів на лист народного депутата Остапа Єднака щодо необхідності люструвати голову Кіровоградської облдержадміністрації. У відповіді високопосадовця говориться про те, що питання застосування положень Закону “Про очищення влади” щодо Сергія Кузьменка знаходиться на контролі АП. Жодних причин тривалого невиконання Закону та термінів, в які Сергія Кузьменка мають звільнити, у листі не вказали.

Сьогоднішні ініціативи Конституційного суду країни про намір скасувати люстрацію посадовців, які працювали на керівних посадах за часів екс-президента Віктора Януковича у разі їх реалізації унеможливлять люстрацію Сергія Кузьменка.

А ми й надалі спостерігатимемо як вдало чиновники вміють змінювати політичну орієнтацію та з сумним виразом обличчя вболівають за долі учасників Майдану, які втрачали життя за зміни в Україні, а отримали реванш негідників у владі.

Вам може сподобатися...