Нова Прага – феномен підкилимних виборів (ВІДЕО)

misc_vub

Про ці вибори варто написати посібник, бо так зухвало не керуватись законодавством можуть собі дозволити далеко не всі. Ну хіба тільки ті, хто має лояльність та підтримку десь там, на горі, в провладній та пропрезидентскій партії.

У селищі міського типу Нова Прага, що на Кіровоградщині 9 липня відбулися проміжні вибори.

Депутатський мандат отримав Сергій Рудий. Щоправда, голова виборчої комісії до останнього переконувала журналістів нашого видання, що вибори навряд чи відбудуться.

PRODEREBAN детально стежив за виборчим процесом і залишався  дещо шокований тим, як на селі “роблять” вибори, і насправді, всі залишаються “довольні”.

Тож, хронологія виборчого процесу фактично з перших днів старту виборчої кампанії.

Як повідомила кореспонденту сайту Про дерибан селищний голова Ольга Горбенко, проміжні вибори мають відбутися у зв’язку з достроковим припиненням повноважень одного з депутатів селищної ради. Однак, про кінцеву дату реєстрації кандидатів у депутати вона дізналася 14 червня, тобто в останній день реєстрації.

Ми зв’язалися з головою територіальної виборчої комісії Людмилою Демчук. Вона нам повідомила, що приміщення де мали б збиратися члени комісії ще немає, фінансування також, але дві кандидатури вже зареєстровано – Сергій Рудий та Тетяна Чорна. На запитання, яким чином кандидати в депутати зареєструвалися пані Людмила повідомила, що вони їй зателефонували. Також на запитання чи була оприлюднена інформація про початок виборів, пані Людмила відповіла, що не давала будь-яких оголошень, адже відповідна інформація була розміщена на сайті ЦВК.

Тож, не відомо, як люди мали дізнатися про початок реєстрації кандидатів у депутати, і як без приміщення прийняли документи у двох кандидатів.

Втім у ході нашого розслідування з’являлися нові і цікаві факти.

Голова територіальної виборчої комісії звинувачує голову селищної ради у відсутності фінансування виборів. Ми знову повернулися до Ольги Горбенко за коментарем. Селищний голова повідомила, що питання на контролі, але остаточне рішення повинні прийняти депутати на сесії, яка відбудеться 22 червня.

“Справа в тому, що це проміжні вибори і кошти на їх проведення не були передбачені у бюджеті. Тому як тільки я дізналася про необхідність проведення виборів, я відразу внесла дане питання у порядок денний найближчої сесії”, – повідомила Ольга Горбенко.

Спеціаліст селищної ради Ірина Сівова у свою чергу додала, що навіть отримати пропозиції для виділення коштів було складно. Зі слів пані Ірини голова територіальної виборчої комісії сама затягувала процес подачі пропозицій через відсутність знань щодо їх складення.

Також, Ольга Горбенко повідомила, що голова територіальної виборчої комісії жодного разу не зверталася і з проханням виділити приміщення для проведення виборів. Але вже станом на 21 червня виявилося, що територіальна виборча комісія відкрила свої двері для місцевих жителів у досить незвичайному місті – в магазині взуття.

Коли ми фотографували дану архітектурну споруду, власниця магазину вирішила поцікавитися з якою метою ми фотографуємо “приватну власність”.

Як виявилося у ході розмови, власниця кіоску – секретар територіальної виборчої комісії Світлана Швець. Пані Світлана повідомила, що не може покинути магазин через відсутність фінансування виборів, тому щоб не втрачати прибуток від магазину вирішила поєднати дві роботи у своєму кіоску.

Також пані Світлана не заперечує, що інформації про проведення виборів було вкрай мало.

Секретар: Ті хто мене знав, ті до мене й приходили.

Журналіст: Тобто ті люди, які Вас не знали, не мали змоги подати свої документи.

Секретар: Виходить, що так.

Та навіть коли реєстрація кандидатів у депутати закінчилася у магазині-штабі жодних документів для ознайомлення виборців не було. Не було і журналів засідань виборчої комісії. Та воно й не дивно, адже перше засідання комісії відбулося вже після кінцевої дати подачі документів для участі у виборах. І справді, навіщо та формальність? З цим питанням ми спробували звернутися до голови територіальної виборчої комісії Людмили Демчук. Але вона, як не дивно, раптово виїхала з селища по справам, а всі документи, які повинні бути в публічному доступі, знаходяться у неї. Тож переглянути інформацію не так просто. Треба знати мобільний телефон Людмили Демчук щоб попередньо домовитись і зі спеціального дозволу “районо” переглянути документи.

Також цікавий момент, як говорять місцеві жителі Людмила Демчук, Тетяна Чорна та “укропівець” Сергій Рудий дуже близькі друзі. А пан Сергій вже давно планував потрапити в депутатський корпус.

Втім, вдаватись у подальші подробиці цього виборчого процесу, насправді, немає ніякого сенсу. Дивує тільки одне, що саме так у підсобках, магазинах і підвалах, без жодного дотримання Законодавства проходять виборчі процеси практично по всій країні. А ви й досі сподіваєтесь, що хтось дбатиме про Ваш добробут?

Вам може сподобатися...