В Олександрійському районі черговий піар на вугіллі

95daa3d075a49f162fa9c8a26ab0f855Черговий меморандум про відновлення буровугільної галузі підписано в Олександрійському районі. Про таке пише Сільський вісник, інформує про Дерибан.

Кажуть, що в районі незабариться будівництво теплової електростанції, заводу синтетичного газу і фабрики гірничого воску. Для втілення проекту будуть використані потужності Костянтинівського та Морозівського розрізів.

Щоправда, поки розрізи перебувають у ненайкращому стані, і виглядають як природні заповідники затоплені водою.

Питання про відновлення та розвиток галузі в Олександрії найбільш гостро піднімалось під час виборчих кампаній. Серед політиків, що піарились на вугіллі був і міський голова Степан Цапюк, а також Сергій Кузьменко, який нині є губернатором області.

В травні 2016 року в Кіровоградській області з’явились китайці, які погодились бути генпідрядником з відновлення буровугільної галузі спільно з ТОВ «Придніпровська гірничо-хімічна корпорація». Тоді ж і було підписано меморандум з Кіровоградською ОДА про співпрацю і відновлення та розвиток Олександрійського комплексу бурого вугілля.

Тепер схожий меморандум підписав уже Богдан Куруп, який головує в Олександрійській РДА та директор ТОВ «Придніпровська гірничо-хімічна корпорація» Олександр Гребенюк. Третьою стороною, що мала б дати погодження на співпрацю, є Міністерство енергетики та вугільної промисловості, але підпису міністра галузі на документі поки немає.

Тай сам документ, окрім благих намірів, навряд чи стане суттєвим аргументом та поштовхом з відновлення робіт на вуглерозрізах. Розріз Морозівський, наразі, належить Державі, а ДП «Укрвуглереструктуризація» веде там роботи з рекультивації. Розріз Костянтинівський податкова продала з аукціону, тож і майно і технічні потужності підприємства вже мають свого приватного власника.

Враховуючи ці факти, підписані меморандуми на високому обласному та районному рівні, ще одні папірці на поличці для пилу.

Вам може сподобатися...