В Олександрії “розшукують” народних засідателів

Громадяни, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція Олександрійського міськрайонного суду, відповідають вимогам ст. 61 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та мають бажання бути включеними до списку народних засідателів, прохання подати до Олександрійської міської ради письмово оформлену згоду бути народними засідателями.

Заяви громадян, які бажають бути включеними до списку народних засідателів приймаються до 30 серпня 2016 року включно.

Така інформація з’явилась на сайті міської ради

Prodereban інформує, що народні засідателі це громадяни України, які у випадках, визначених процесуальним законом, вирішують справи у складі суду спільно із суддею (суддями), забезпечуючи згідно з Конституцією України безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя.

Народним засідателем може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на відповідній території. Проте, Законом передбачено і обмеження.

Суд залучає народних засідателів до здійснення правосуддя у порядку черговості на час не більше одного місяця на рік. Їм виплачується винагорода і на них поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів (протягом часу виконання обов’язків зі здійснення правосуддя).

 

 

Вам може сподобатися...