в Олександрії депутати обмежились зверненням до Прем’єра замість мораторію на підвищення цін і тарифів

26130Мораторій на підвищення цін і тарифів на послуги з ЖКГ в місті Олександрія, що депутати мали ухвалити сьогодні, 26 липня 2016 року, під час позачергового сесійного засідання – таки не  прийняли. Натомість доручили очільнику міста Степану Цапюку  звернутись від імені міської ради до голови Верховної  Ради та Прем’єр – міністра країни з вимогою встановлення мораторію на введення з 01 липня 2016 року в дію підвищених цін і тарифів для населення на житлово-комунальні послуги в місті Олександрія.

 Звертаючись до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, вимагаємо:

  1. Впровадження мораторію на підвищення з 1 липня 2016 року тарифів на житлово-комунальні послуги до покращення соціально-економічної ситуації в країні і встановлення прозорого механізму ціноутворення.
  2. Заборони нараховувати з 1 липня 2016 та стягувати з населення пеню за несвоєчасну сплату за комунальні послуги.
  3. Заборони постачальникам тепла, газа, електроенергії виставляти споживачам авансові рахунки за ненадані послуги.
  4. Ухвалення Постанови ВР №2597 «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з перевірки обґрунтованості підвищення тарифів житлово-комунального господарства».
  5. Від Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг:

1) розкриття та оприлюднення методики розрахунків й обґрунтування підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги (опалення, постачання гарячої води, електроенергія, водопостачання та водовідведення);

2) негайного перерахунку ціни на газ для населення шляхом зміни формули розрахунку ціни (від прив’язки до європейських ринків до економічно обґрунтованої ціни на основі реальної собівартості видобутку) з метою подальшого зменшення комунальних тарифів;

3) відновлення пільгової норми споживання газу для населення та збільшення її до 2400 куб. м на опалювальний сезон.

Закликаємо Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України прислухатися до проблем людей на місцях і негайно врегулювати проблему із підвищенням тарифів!”, – йдеться у зверненні.

Вам може сподобатися...