Світловодських медиків, які не врятував хлопця з ножовими пораненнями, вимагають звільнити

халатність

Після вбивства Любомира Оленковського у Світловоддську, справа навколо бездіяльності лікарів набрала обертів. У місті люди зібралися на мітинг з вимогою покарати винних.

Вбивство сталося близько другої години ночі 15 квітня. Під час конфлікту між двома компаніями молодих людей, які випадково зустрілися на одній з вулиць, 19-річний парубок наніс однолітку ножове поранення. Отримані тілесні ушкодження виявилися для потерпілого не сумісними з життям.

Як повідомила сайту PRODEREBAN прес-служба поліції Кіровоградської області, підозрюваного у скоєні вбивства затримали. Однак трагічна історія на цьому не закінчилася. Громада міста та родичі загиблого звинувачують лікарів у халатності.

Друзі потерпілого виступили з заявою, що на санпропускнику коли вони привезли постраждалого їм протягом десяти хвилин не відчиняли двері і потім ще, близько 15-ти хвилин, йому ніхто в лікарні не почав надавати допомогу.

За свідченнями інших потерпілих це було вже не вперше і проблема набрала системного характеру. Громадське суспільство, молодь, та інші люди, які стикались з бездіяльністю та хамським ставленням лікарів на санпропускнику районної лікарні зібрались на мітинг. Мітинг проходив на центральній площі міста. Акція була не політична. Один з організаторів акції, Євген Рахімбердієв неодноразово на цьому наголосив. Учасниками мітингу були підготовлені та висунуті вимоги:

  • Провести прозоре розслідування щодо загибелі Оленковського Любомира Андрійовича та взяти під громадський контроль проведення слідчих дій щодо підозрюваного у вбивстві та освітлення ведення справи перед громадськістю, щоб запобігти уникненню покарання.
  • Притягнути до відповідальності (ст. 139 КПКУ – ненадання допомоги хворому медичним працівником) та звільнити працівників санпропускника ЦРЛ, які знаходились в день вбивства на чергуванні та проявили бездіяльність у наданні першої медичної допомоги. Звільнити чергового лікаря санпропускника, якого не було на робочому місці. Звільнити чергову медсестру, яка 10 хв. не відчиняла двері та проявляла невдоволення, що її розбудили.
  • Скласти слідчу комісію в складі громадськості та депутатів міської раду у відношенні 50\50 відсотків.
  • Винести на сесію міської ради, яка відбудеться у вівторок, 25 квітня, питання про звільнення Котенка Юрія Миколайовича з посади головного лікаря, оскільки він не справляється зі своїми обов’язками та не може навести лад у роботі лікарні.

Вимоги були озвучені та зібрані підписи громадян. До мітингарів вийшли голова міськради Валентин Козярчук та його заступник з гуманітарних питань Щербина Ірина. На поставлені питання були дані формальні відповіді з яких громада не змогла зрозуміти, яка саме позиція мера з цього приводу.

Після виступів учасників, які ви зможете подивитись в повному обсязі на відео, мітингарі вирішили завітати до лікарні у сподіванні побачити там головного лікаря Юрія Котенка.

Як виявилось його на місці не було. Юрій Миколайович поїхав у відрядження по підвищенню кваліфікації.

До громади міста вийшла його заступник Омельченко Лідія Володимирівна. На питання чи і досі працюють працівники, які проявили таку недбалість і зволікання, вона відповіла, що немає права їх звільняти бо ведеться слідство. На питання чому не ведеться контроль за роботою, вона відповіла, що ведеться і що люди мають право скаржитись. На питання чому скарги людей не розглядаються і не робляться відповідні кроки по усуненню недоліків, люди отримали відповідь, що робота ведеться.

Ось як коментує ситуацію черговий лікар хірургічного відділення Сергій Матицин:

Тож на кожну вимогу жителів міста у лікарів і влади є своя відповідь, лишень страждають від цього прості люди. Присутніми на мітингу було прийнято рішення завітати на сесію міськради яка відбудеться у вівторок. PRODEREBAN буде слідкувати за перебігом подій.

Вам може сподобатися...