У міській раді Кропивницького не підтримали антикорупційну систему (Відео)

Кіровоградська міська радаНа 9-й сесії Кіровоградської міської ради депутати не підтримали проект рішення, який передбачає зниження порогу закупівель антикорупційної системи ProZorro.

Як передає кореспондент сайту Про дерибан, проект рішення запропонував депутат міської ради Володимир Смірнов.

Передбачалося знизити поріг закупівель до 50 тис. грн., що дало б змогу уникнути більшості звинувачень у не раціональному використанні коштів на всіх рівнях. Крім того, міський голова мав би можливість у законний спосіб видати окреме розпорядження “Про проведення закупівлі без застосування електронної системи закупівель “Prozorro”” у разі виникнення складнощів. Такі рішення мали б оприлюднюватися на сайті міської ради.

Як пояснив Володимир Смірнов дана система дозволить економити на закупівлях в межах від 10 до 15%, що підтверджується досвідом міст, які вже ввели таку систему.

Втім більшість депутатів вважають цей проект рішення не достатньо продуманим та побоюються, що ця система значно ускладнить проведення закупівель.

Депутат Олександр Цертій спробував переконати колег підтримати проект рішення.

“Система ProZorro визнана не лише в Україні, а й в усьому світі. Що вам заважає прийняти рішення і подивитися як це працює? Крім того така система вже успішно працює у Вінниці, Дніпропетровську, інших містах. Всі її використовують і ніхто не скаржиться на те, що це ускладнить якісь процеси. Навпаки, знімається дуже багато звинувачень у непрозорості влади. Чому наша міська рада, чому наші виконавчі органи не хочуть працювати прозоро? Я закликаю всіх депутатів не ховатися від цього. Повірте, рано чи пізно ця система все одно буде працювати. Давайте покажемо свою позицію, покажемо, що ми готові працювати прозоро”, – звернувся до депутатів Олександр Цертій.

Втім, для втілення у життя антикорупційного проекту все ж забракло голосів – рішення не прийнято.

Вам може сподобатися...