У Кропивницькому заборонили видобуток урану

шахтаДержавне підприємство “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” не отримало погодження депутатів Кіровоградської обласної ради на видобуток урану в Інгульській шахті.

Як повідомляє PRODEREBAN, відповідне рішення прийняли депутати під час 12 засідання сесії обласної ради.

Перед депутатами виступив міський голова Кропивницького Андрій Райкович, який закликав колег заборонити видобуток урану на території міста через високі показники онкозахворюваності. Також міський голова додав, що підприємство забруднює і воду, оскільки скидає воду в річку Інгул.

Однак основну проблему мер міста вбачає у фінансовій складовій. За словами Андрія Райковича ДП “Схід ГЗК” відмовило в укладанні соціального договору з міської радою, згідно якого підприємство мало б виділяти кошти на боротьбу з онкологічними захворюваннями.

У свою чергу головний інженер підприємства “Схід ГЗК” Віктор Пухальський зазначив, що нібито видобуток урану не пов’язаний з високим рівнем онкозахворюваності. Принаймні такий факт не доведений. Втім, підприємство завжди було занепокоєне станом здоров’я своїх працівників, загальна кількість яких по області становить близько 3,5 тис.

Стосовно соціальної угоди Віктор Пухальський відмітив, що згідно останніх законодавчих змін державним підприємствам заборонено укладати будь-які соціальні угоди. Але попри це підприємство готове виділити 2 млн грн місту Кропивницький на 4 роки. Більше того, з 2008 року підприємство вже виділило близько 4 млн. грн. на підтримку екокологічної ситуації.

Також головний інженер додав, що попри всі складнощі підприємство “Схід ГЗК” є стратегічним для держави, оскільки не тільки надає робочі місця, а й дає можливість стати енергонезалежними від Росії.

Декілька депутатів обласної ради висунули пропозицію перенести розгляд даного питання, адже “стратегія стратегією, а є ще люди”.

Вам може сподобатися...