У Кропивницькій міськраді хочуть нагрітися на закупівлі тролейбусів?

радаУ міськраді планують провести тендер по закупівлі 20 тролейбусів через систему «Прозоро». Та як виявилося участь у тендері можуть взяти не всі компанії – виробники.

Про це стало відомо на засіданні постійної комісії міської ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, торгівлі, сфери послуг, захисту прав споживачів.

Олександр ВергунНа початку засідання начальник управління розвитку транспорту та зв’язку Олександр Вергун повідомив, що єдиним критерієм для закупівлі тролейбусів є цінова політика. Хто запропонує меншу ціну у того виробника і будуть закуплені машини. Все інше нібито має зробити система «Прозоро».

Членів депутатського корпусу така заява м’яко кажучи здивувала. Адже мова йде про суму 80 млн. грн., які виділені з міського бюджету.

В ході засідання також виявилося, що не всі виробники тролейбусів матимуть змогу взяти участь у тендері, через встановлені критерії для закупівлі. Наприклад відома українська компанія «Богдан» залишається осторонь, адже тролейбуси, які вона виготовляє мають висото порогу 350 мм., тоді як в умовах тендеру вказано, що висота має не перевищувати 340 мм.

Олександр ЦертійДепутат міської ради Олександр Цертій поцікавився, за яким критерієм була визначена така висота, але відповіді так і не отримав. Проте, це не єдине питання, яке не знайшло обґрунтування.

«Чому ми встановили мінімальну висоту порогу, а наприклад більш важливі фактори не взяли до уваги. На мою думку важливішим є скільки сидячих місць буде у тролейбусі і з якого матеріалу він буде виготовлений. Адже попереду зима, дороги посипають сіллю і якщо ми зараз закупимо тролейбуси із заліза, а не з нержавійки, то через рік чи два вони всі заіржавіють», – наголосив Олександр Цертій.

Начальник управління розвитку транспорту та зв’язку Олександр Вергун спочатку спробував запевнити, що це не страшно і ще можна внести зміни до вимог тендеру. Але згідно закону, зміни можна було внести до 8 серпня. Як будуть вирішувати цю проблему не відомо.

Валентина ЯремчукДепутат міської ради Валентина Яремчук також обурилася, що питання було вивчено не достатньо добре:

«В мене складається таке враження, що ваша основна задача закупити тролейбуси по найнижчій ціні, а все інше покласти на систему «Прозоро». Але ця система, це лише інструмент, який дає змогу проводити тендери чесно. Ми повинні приймати безпосередню участь у закупівлі. Хай навіть ми закупимо трохи дорожчі тролейбуси і не 20 а 18, наприклад, але ми будемо впевнені, що вони послугують нам 10 чи 15 років».

Олександр Вергун пообіцяв розібратися у всіх озвучених проблемах і на цьому засідання завершилося.

Тож, у підсумку ситуація залишається незрозумілою. Або умови тендеру були складені під конкретного виробника, або такі похипки банальне недбальство з боку транспортників.

Вам може сподобатися...