У Кіровоградській міській раді завищили розрахунки вдвічі щоб підняти тариф на проїзд

транспортЖителі селища Нове скаржаться на ймовірне 50% підвищення тарифу на проїзд. Як виявилося у  розрахунках, за якими мали підвищити плату, цифри відрізняються від реальних майже вдвічі.

Про це повідомила депутат Кіровоградської міської ради Валентина Яремчук, під час засіданні виконавчого комітету.

Зміни до тарифу стосуються маршруту №274.

“На сьогодні ситуація досягла критичної точки. Нелюдські умови , в яких новенці щодня добираються до міста і назад, анонсована подорожчають на 50%, з 4,00 грн до 6,00 грн”, – написала на своїй сторінці у Facebook Валентина Яремчук.

Проаналізувавши розрахунки, спираючись на які мало прийматися рішення про підвищення тарифу, були знайдені помилки та неточності:

1. Кількість авто зазначена у розрахунках – 25 машин, хоча за даними перевізник має лише 19 договорів з власниками авто, у вихідні ж дні на маршрут виїжджає в середньому 10 автомобілів.

2. Кількість рейсів, за якими визначать основні витрати на паливо, мастила, шини та акумулятори, у розрахунках вказана 400 на протягом усього року (365 днів ), на справді ж у будні дні ця кількість не сягає 220 рейсів, а у вихідні – 150 рейсів.

Ці показники говорять про те, що основні витрати збільшені більше ніж у 2 рази.

3. Середня кількість пасажирів, яку зазначає перевізник, 13 пасажирів за рейс, хоча за підрахунками і моніторингом мешканців, у години пік в одну маршрутку сідає більше 35 людей, а на протягом дня – більше 20ти. В цілому за рік прогнозована кількість пасажирів, порівняно з даними розрахунків пасажиропотоку, зменшено на 25%

Тобто, загальна вартість витрат збільшена, а кількість пасажирів зменшена, що дає право вважати, що економічно обґрунтований тариф за розрахунками перевізника завищений.

Члени виконавчого комітету дослухались до зауважень та відтермінували це питання. Наступне засідання відбудеться 16 лютого.

Вам може сподобатися...