У Кіровограді пропонують знищити амброзію назавжди

амброзияЗнищити амброзію у місті можливо. Боротися з серйозним збудником алергену, пропонують не косою, як це було роками, а з використанням сучасних технологій.

З відповідною програмою виявлення, локалізації та ліквідації бур’янів у тому числі амброзії полинолистої на території міста до депутатів звернувся секретар ГО «Перспектива міста» Ігор Саєнко, сьогодні під час чергової сесії міської ради.

Враховуючи біологічні особливості амброзії полинолистої та інших карантинних рослин та умови населеного пункту найдоцільнішим, оптимальним варіантом є комплекс заходів боротьби з бур’яном – об’єднання зусиль та знешкодження цієї небезпечної алергенної рослини з застосуванням механічного, хімічного та фітоценотичного методів, – зауважив Ігор Саєнко.

Механічний метод боротьби – систематичне (3-4 рази) скошування рослин амброзії та інших карантинних рослин з початку вегетації (квітень-травень) до цвітіння (кінець липня – початок серпня) або виривання з корінням та їх знищення шляхом спалювання у спеціально призначених місцях або подрібненням з наступним захороненням решток.

Хімічний метод – застосування для обприскування рослин амброзії на засмічених ділянках безпечних засобів, які інгібірують ріст та розвиток амброзії або гербіцидів відповідно до Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

Потенційна небезпека гербіцидів, їх накопичення та забруднення довкілля викликає необхідність пошуку нових безпечних для навколишнього середовища та здоров’я людини засобів боротьби з амброзією.

В м. Кіровоград проводилися спостереження за результатами застосування засобу грунтопокращувального «Агростоп» ТМ «Алергостопамброзія». Зазначений засіб – органо-мінеральна речовина.

При застосуванні засобу спостерігалось, що засіб справляє пригнічуючий вплив на ріст та розвиток рослин амброзії, сприяє усиханню, опаданню листя й відмиранню кореневої системи.

Прикадом для наслідування слугує місто Запоріжжя, де вже вдало використовували припарат.

Фітоценотичний метод – знищення рослин амброзії на засмічених ділянках шляхом переорювання ґрунту з подрібненням рослинних решток та наступним висівом на цих ділянках багаторічних злаково-бобових травосумішей або газонних трав чи розстиланням газонних рулонів.

Штучне створення заростей багаторічних трав сприяє пригніченню осередків амброзії. Добре себе зарекомендувало застосування суміші багаторічних злакових трав з бобовими, які розростаючись на другий-третій рік, практично повністю витісняють амброзію з території. У зв’язку з тим, що багаторічні трави повільно ростуть в перший період вегетації, найбільш ефективним є поєднання попередньої обробки ґрунту для знищення вегетуючої амброзії з наступним посівом багаторічних трав і травосумішей в оброблений ґрунт.

Програма розрахована на 5 років, що дозволить, як запевнив Ігор Саєнко, якщо не викорінити то звести до мінімуму кількість шкідливої рослини. Але для того щоб програма працювала треба оснастити комунальні підприємства міста необхідною кількістю спецтехніки, обладнання та препаратів для забезпечення ефективної боротьби з карантинними рослинами. Тому депутати повинні ухвалити відповідне рішення.

 

Вам може сподобатися...