Свіловодська лікарня закупляє обладнання по завищеній ціні

лікар ЦРЛЧлени Наглядової ради вважають, що Світловодська ЦРЛ нераціонально витрачає кошти отримані з благодійних внесків (ред. далі БВ)  на закупку нового обладнання для лікарні, інформує “Про дерибан“.

У Світловодську рік тому була створена Наглядова рада по контролю та використанню благодійних внесків у Світловодській ЦРЛ. Це була ініціатива депутатів міської ради Андрія Маліцького та Мальцевої Надії, голови та члена профільної комісій з соціальних та гуманітарних питань. Ними та активістами міста було розроблено Положення про роботу даної комісії. Відповідно до цього Положення у склад комісії входять три представники лікарні, три представники громадських організацій міста та району. А також два представники депутатського корпусу міста і один районної ради. Скликається Наглядова рада головою (Надією Мальцевою) на вимогу лікарів за потреби витрачання коштів, які надходять від пацієнтів лікарні. Засідання ради відбуваються не менше одного разу на місяць.

Активну участь в роботі Наглядової ради беруть громадські активісти. Вони пильно перевіряють потреби та доцільність використання коштів, які надійшли від благодійників. Також вони перевіряють пропозиції ринку на предмет конкурентної ціні на ті чи інші товари та послуги, які сплачуються за рахунок благодійних внесків.

Питання придбання обладнання у активних членів ради викликає суперечки з представниками лікарні, через принципи підходу до вибору постачальника послуг та медичного обладнання. Лікарі, посилаючись на терміновість необхідності проплати на різні напрями, постійно пропонують затвердити кошторис за їх пропозицією. Але коли активісти перевіряють наявність більш дешевих пропозицій, то виявляють значно нищу ціну, ніж запропонована робітниками лікарні.

Ось і на останньому засіданні лікарі ЦРЛ запропонували членам наглядової ради терміново зібратися, для затвердження витрат на гістерорезектоскоп HAWK (прилад для обстеження і невеликих хірургічних операцій). На останнє засідання членів наглядової ради повідомили вранці про необхідність зібрання по обіді. На попередніх засіданнях фігурувала цифра у 120 тис. грн на придбання гістерорезектоскопа HAWK. Та вже на останнє засідання терміновість скликання пояснювалась низькою ціною від попередньої у сумі 103 тис. грн. Та як виявилось при моніторингу на самому засіданні активісти в мережі Інтернет виявили пропозицію на гістерорезектоскоп HAWK у 95 тис. грн. Тобто зразу ж під час засідання активісти вже зменшили витрати не менше ніж на 8 тис. грн. І це при тому, що вони не витратили на це і більше ніж 10 хвилин свого часу.

З цього приводу ми взяли коментарі у Світлани Каркачової громадської активістки та Андрія Маліцького депутата міськради.

«Головне в нашій роботі – зробити можливим мешканцям нашого міста отримувати якісні медичні послуги в Світловодську, а не їздити в Кременчук, Олександрію та ще далі. Тому для нас важливо максимум коштів направляти на модернізацію обладнання лікарні. Придбання цього апарата стало можливим завдяки тому, що Наглядова рада працює не формально, а дійсно моніторить рух благодійних коштів. Ми зекономили і виділили гроші на цей прилад.  Нам би дуже хотілося, щоб працівники лікарні зрозуміли, що ми не їхні вороги. Тоді Наглядова рада буде працювати більш ефективно.»

Андрій Маліцький депутат міськради фракція «Громадський Рух Народний Контроль»:

«Завдяки Наглядовій раді використання,контроль, а найважливіше напрямки використання БВ, розглядаються та погоджуються більш детально. Це, в свою чергу, обурює представників лікарні, бо на їхню думку вони збирають БВ і саме вони повинні їх використовувати на потреби ЦРЛ. З цією думкою представники від депутатського корпусу та громади в Наглядовій раді не погоджуються. Тому ми ведемо засідання в палких дискусіях, а іноді в жорстоких суперечках. Результатом є розумне та головне економне використання БВ по основним напрямкам.

Згідно останнього придбання обладнання дійсно складаєтся думка, що люди, які готують документи та пропозиції просто не дивляться на інші пропозиції ринку. Або не дуже переймаються економним використанням БВ. Тож завдяки втручання в процес відбору постачальників обладнання наглядової ради, лікарня економить в порівнянні з першою пропозицією близько 25 тис. грн.. Ці кошти можна витратити на придбання іншого необхідного обладнання!

Доречі, термін повноважень наглядової ради 1 рік і як він спливе.., то будуть обирати нових членів ради. Мабуть не таких принципових членів, є на те передумови. За свою роботу обов’язково відзвітуємо і ви побачите її результат.»

Вам може сподобатися...