Справа про розтрату, «мертві душі» Олександрійської освіти

19578009

Ользі Луньовій, колишньому директору Центру дитячої та юнацької творчості імені Олександра Шакала Олександрійської міської ради, правоохоронці таки готові пред’явити повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення попередньо погодивши з прокуратурою міста. Матеріали справи перебувають на стадії досудового розслідування.

Слідством встановлено, що діями освітянина завдано шкоду Управлінню освіти, молоді та спорту міськради на суму 210 тисяч 985 гривень 36 копійок.

За інформацією prodereban.ua Луньова підозрюється у розтраті чужого майна через зловживання службовим становищем.

Свого першого віртуального працівника Ольга Валентинівна прийняла на роботу у квітні 2012 року. Нараховувати заробітну плату фактично не працюючому працівнику, очевидно, для директора стало вигідно.

Бізнес на «мертвих душах» продовжився у вересні та листопаді того ж 2012 року. Протягом трьох років віртуальні працівники сумлінно виконували свої обов’язки на папері, та мали неабиякі бонуси. Відрахування з бюджету йшли і на соціальні внески, виплачувалась реальна заробітна плата. Щоправда, кому – невідомо. Проте, директор уміло дерибанила бюджетні кошти. Найцікавіше, що цей факт залишався непоміченим керівниками галузі освіти міста. Може вчасно ділилась? Що цікаво, у березні 2015 року одного неіснуючого працівника Луньова таки звільнила, думаєте одумалась, та ні, наступного ж для прийняла на роботу іншого фахівця, і знову – фіктивного. За час оборутки 155 тисяч гривень фактично зникли з бюджету в кишеню освітянина. А ще 56  тисяч зарахувались як соціальні внески підставним особам.

Віра у безкарність даного вчинку не зупинила директора навіть через проведену ревізію фінансово-господарської діяльності управління освіти ОДФІ. Попри те, що перевірявся період діяльності з квітня 2012 по червень 2015 року, «мертві душі» були звільнені тільки в серпні 2015 року. Цікаво, що звільнились віртуальні працівники одночасно зі звільненням Луньової.

Покарання для педагога вже найближчим часом визначить суд.

Вам може сподобатися...