Райони, квартали, великі скандали

Бабка жалуется электрику. Нашу деревню отключаете, а соседнюю нет. Мы в одной стране живем. Электрик пьяный обещает отключить электричество в соседней деревне, чтобы не было обидно.

За крок від комфорту Європи зупинилась Олександрія посеред мікрорайонів Чкалівського та Заводського. Мешканців посварив електричний кабель.

ПАТ Кіровоградобленерго вимушено припинив проведення робіт з укладання понад 3 кілометрів високовольтного кабелю на позначці 2700. Роботу блоковано по вул. Пушкіна, Краснодонця, Чапаєва. І якщо мешканці Чкалівського задоволені тим, що проходить  заміна електромереж, сусіди з Заводського мікрорайону – категорично проти. Вважають, після того коли кабель буде в землі, провести ремонтні роботи мереж водопостачання та газовідведення у випадку необхідності – буде неможливо.

Спільна нарада представників від мешканців мікрорайонів з представниками комунальних служб міста, депутатського корпусу та з представником Олександрійського РЕМ ПАТ Кіровоградобленерго відбулась 14 березня 2016 року в Олександрійській міській раді. Шукали консенсус протягом години. Головувала на засіданні секретар ради Олена Богоявленська.

Комунальники дійшли згоди, що вся проектна документація з виконання вищезазначених робіт є погодженою. Накладки електричного кабелю на мережі водо- та газопостачання немає. В місцях перетину мереж кабель буде закрито трубою. Проте, погодженість проекту проблем не вирішує.

Емоційний виступ депутата міськради Сергія Гриценка був на підтримку громади Заводського. Зазначив, що має бути в місті прецедент, бо не може приватна компанія взяти в розробку проект і не спитати думку людей та їх бажання. Пропонує відмінити дію рішення міськради  про надання землі в оренду ПАТ Кіровоградобленерго для прокладання кабелю.

Скасування ж рішення призведе до судового позову Кіровоградобленерго до міської ради та зумовить збитки міського бюджету, бо де-факто, вся документація та проект енергетиків в нормі. Проектні та монтажні роботи виконуються у межах інвестицій та за державні кошти.

Хоча й постфактум, енергетики готові домовлятися з обуреними городянами. Індивідуальні договори оренди на безкоштовне виконання робіт у разі потреби будуть укладені з мешканцями тих домоволодінь де перетинаються комунікації. Заводський поки вагається.

Для роз’яснення ситуації та пропозицій Кіровоградобленерго комунальники готові провести виїзну зустріч уже на мікрорайоні безпосередньо з мешканцями.  Час узгоджується.

А в Європі – гарно, всі комунікації під землею, жодного дискомфорту і похилених ліхтарів, уже давно. От і у нас би так.

Вам може сподобатися...