П’яний екс-начальник ДАІ взяв журналістів у заручники на станції човнів

рыба ДАІРейд на браконьєрів-риболовів у Світловодську закінчився шантажем не тверезого колишнього начальника ДАІ.

Уночі 29-го березня на акваторії Кременчуцького водосховища біля Світловодська відпрацьовували браконьєрів. Працівниками державного агентства рибного господарства України на станції човнів у Світловодську було затримано трьох зловмисників.

О 21:40 було затримано громадянина, який здійснював незаконний вилов водних біоресурсів з човна марки «Крим» за допомогою рибальської сітки. Під час огляду було виявлено свіжу рибу видів: щука – 1 шт., судак – 2 шт., плітка – 237 шт., карась – 1 шт.  загальною вагою 31 кг.

Сума збитків, завданих рибному господарству України внаслідок порушення природоохоронного законодавства, склала 21 522 грн. Складено протокол про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 4 ст. 85 КУпАП.

О 22:05 на тому ж місці було затримано ще двох громадян, які здійснювали незаконний вилов риби за допомогою двох рибальських сіток. Під час огляду було виявлено свіжу рибу видів: лящ – 19 шт., карась – 1 шт, судак –1 шт., плітка – 1 шт. загальною вагою 25 кг.

Сума збитків, завданих рибному господарству України внаслідок порушення природоохоронного законодавства, склала 3 842 грн. Складено протокол про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 4 ст. 85 КУпАП.

17668673_1416429325093777_1438953658_o

На виклик рибоохорони приїхали і працівники поліції. Обидві служби склали відповідні акти.

Кореспондент сайту «Про дерибан» і цивільний співробітник рибної інспекції під час операції виступили в ролі понятих. Під час складання акту поліцією, один із зловмисників повідомив, що придбав рибу у с. Нагірне, а інший, що риба не його і що навіть плавзасіб, на якому він пристав до берега з рибою, йому не належить. Тобто риба лежала в човні, на якому він вирішив прогулятись водосховищем.

Під час проведення заходів по оформленню документів на території станції буяли пристрасті.

Декілька нетверезих друзів затриманих намагалися тиснути на правоохоронців. Аргументи висувались від нецензурних до: «Що я не можу на своїй землі на кусок хліба риби зловити?». Найцікавіше правоохоронців і інспекторів чекало попереду.

П’яний громадянин після грубої лайки повідомив нам, що нікого не випусте і ані човнів, ані риби не віддасть. З ненормативним фольклором він сів у нетверезому стані за руль автомобіля «Волга» і перегородив ним єдиний виїзд зі станції човнів. Після нашого звернення до присутніх поліцейських за адекватною реакцію на такі дії, які перешкоджали виконанню букви закону, поліцейські намагались домовитись з п’яним паном, щоб він прибрав машину. Як виявилось «вельмишановний» пан, в минулому займав посаду начальника ДАІ у м. Світловодськ. Цей факт, на його думку, давав йому право слати всих під три чорти і погрожувати розправою, телефонними дзвінками губернатору, начальникові світловодської поліції і т. ін.

Inked17623128_1416429645093745_1873128188_o_LI

Після невдалих спроб поліції звільнити виїзд, наш кореспондент звернувся за по номеру 102 з заявою про перешкоджання журналістській діяльності. Лише після заяви на 102 з міста до поліцейських приїхала підмога. Шестеро поліцейських не затримали громадянина, а вирішили зсунути авто з шляху. Що і було зроблено.

Проблему було усунуто, але залишились запитання до правоохоронних органів. Чи саме так мають вирішуватись питання для збереження законності? Бо і школяру зрозуміло, що пан здійснював протиправні дії по відношенню до працівників рибоохорони і журналіста. Чому тоді правопорушник не був затриманий? Відповідна заява журналістом була зроблена на номер 102 і результат лише буксування автомобілю і лайка бувшого начальника ДАЇ, з погрозами засудити усіх за угон автомобіля. Чи досвід роботи в правоохоронних органах в минулому, дає виключне право вчиняти протиправні дії по відношенню до будь-кого? Ці питання залишаються без відповіді. В народі вони звуться «бєзпрєдєлом», а як назвати це по іншому і думати нема бажання. Тож якщо таким чином захищаються права держслужбовців і журналістів, то чого чекати громадянам, які просто попались би на шляху, у такого собі, пана? Питання риторичне, розмірковуйте.

Вам може сподобатися...