Після блокування сесійної зали Кіровоградська облрада прийняла звернення щодо блокади торгівлі з терористами

IMG_1882У Кіровоградській обласній раді відбулося позачергове засідання сесії на якому приймали звернення до Верховної Ради, Президента та Кабінету міністрів України.

Як повідомляє кореспондент сайту Про дерибан, суть звернення полягає у підтримці ініціативи ветеранів-учасників АТО, які розпочали блокаду торгівлі з терористами в Луганській і Донецькій областях.

Основні вимоги звернення:

  1. Підтримати рішення РНБO від 15 березня 2017 року щодо припинення переміщення товарів через лінію зіткнення, забезпечення безпечного і надійного функціонування паливно-енергетичного та металургійного комплексів України, нейтралізації будь-яких можливих провокацій тим більше збройних, притягнення провокаторів до суворої відповідальності, незалежно від їх посад та статусів; забезпечення виконання рішень відповідних органів щодо діяльності підприємств та установ, зокрема банків з російським капіталом.
  2. Провести масштабне розслідування щодо надання дозволів на оптове постачання продукції з окупованого Донбасу на території України.
  3. Припинити переслідування учасників блокади торгівлі з терористами в Луганській і Донецькій областях та провести розслідування і перевірку фактів розгону і затримання учасників блокади торгівлі з окупованими територіями окремих районів Донецької та Луганської областей, а також притягнення до відповідальності винних у цьому осіб – керівників правоохоронних органів.
  4. Терміново відпрацювати та вжити дієвих заходів стосовно негайного звільнення українських полонених.

17342126_1223056991144073_1164135410_o

Перед початком сесії голова обласної ради Олександр Чорноіваненко повідомив, що сесія була зібрана на прохання місцевих активістів.

Щоправда фракція “Опозиційного блоку” була відсутня оскільки виступає проти цього звернення.

У залі був присутній також голова ОДА Сергій Кузьменко, місцеві активісти ветерани-учасники АТО, а також родичі бійців, які вже тривалий час перебувають у полоні.17342426_1223085814474524_923953245_o

Перед початком голосування представники фракції ВО “Свобода” Ігор та Руслан Степура виступили з пропозицією долучити до звернення декілька пунктів, які відображають позицію їх політичної партії. В іншому випадку фракція ВО “Свободи” відмовляється голосувати за дане звернення.IMG_1816

Втім голосування відбулося і рішення не було прийнято за браком голосів.

Така політична позиція “свободівців” обурила присутніх в сесійній залі представників громади. Активісти в знак протесту заблокували сесійну залу з вимогою провести повторне голосування.17342134_1223085904474515_1473987457_o

Голова обласної ради вкотре закликав “свободівців” прийняти звернення спочатку за основу, а вже потім вносити свої пропозиції та відповідні зміни до звернення.

Таким чином повторне голосування пройшло успішно. Звернення було взято за основу.

Відразу після голосування Руслан Степура запропонував додати до звернення такі пункти:

  • Визнати законодавчо російську агресію проти України війною;
  • Прийняти закон про тимчасово oкупoвані території;
  • Звільнити Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та начальника Головного управління Національної поліції в Донецькій області В’ячеслава Аброськіна.

Однак депутати не підтримали жодний варіант запропонований “свободівцями”.

Після цього Олександр Чорноіваненко оголосив про завершення сесії.

Вам може сподобатися...