Під Кропивницьким невідомі розікрали звалище радіоактивних відходів

брухтПід Кропивницьким невідомі розікрали звалище радіоактивних відходів, на якому зберігалися контейнери із забрудненою “цезієм -137” землею та металом.

За даними служби новин, за часів СРСР на місці звалища таємно ховали наслідки техногенної аварії на одному з підприємств. Частина контейнерів, вміст яких випромінював більш як 300 мікрорентген, вивезли до Чорнобиля, інші закопали в передмісті.

Тепер же металеві контейнери привернули увагу збирачів брухту. Спеціалісти радіологічної лабораторії повідомили, що на цій дільниці було захоронено понад 1500 тонн радіоактивно забрудненого майна.

Керівник міської спецінспекції Андрій Максюта розповів, що на місці звалища працював екскаватор, а також люди з кувалдами і ломами.

“Як тільки я туди приїхав, тільки запитав, що ви тут робите – відразу екскаватор зупинився, і вони почали тікати. Екскаваторник в кручу, двоє працівників в посадку”, – уточнив Максюта.

Правоохоронці повідомили, що осіб, причетних до розкопок встановили, їх розшукують. Правопорушникам ставлять лише заволодіння ґрунтовим покривом без дозвільних документів.

А в міській раді планують перепоховати відходи і відгородити могильник. Для цього шукають підрядну організацію, яка має ліцензію та переконують громадян, що на радіаційний фон в самому місті розриття могильника ніяк не вплинуло.

Вам може сподобатися...