Опозиція зірвала сесію Кіровоградської міської ради та оголосила бойкот міському голові

сесія міська радаСьогодні більшість депутатів не з’вилося на третє засідання восьмої сесії Кіровоградської міської ради. У результаті, через відсутність кворуму сесія не відбулася.

Як інформує “Про дерибан” у сесійній залі зареєструвалося 22 депутата із 43.

Міський голова Андрій Райкович зачитав заяви від депутатів, які не з’явилися на сесію. Як виявилося частина депутатів були у відряджені, а частина захворіли.

Депутат Андрій Кролевець запропонував надати розпорядження апарату міської ради перевірити інформацію щодо причин відсутності депутатів.

У зв’язку з відсутністю більшості депутатів, Андрій Райкович повідомив, що сесія переноситься на вівторок 4 квітня.

Втім, секретар міської ради Андрій Табалов звернувся до депутатів з несподіваною новиною. Як виявилося опозиція, яка сьогодні не з’вилася на сесію зібрала прес-конференцію у Кропивницькому “Прес-клубі”. Почувши це, частина депутатів разом з міським головою вирушили на цю прес-конференцію, щоб “подивитися в очі” цим депутатам.

zjN9u0mccgI

Опозиція Кіровоградської міської ради буде бойкотувати засідання сесій та профільних комісій міської ради поки влада не виконає їх вимоги.

Давали прес-конференцію у Прес-клубі депутат Володимир Смірнов від фракції “Самопоміч”, Геннадій Маламен від фракції “Свода”, Роман Колісніченко від фракції “Батьківщина” та Михайло Демченко від фракції “РПЛ”.

Депутати повідомили, що свідомо байкотують засідання сесії міської ради. Як відзначив Роман Колісніченко, 4-ма депутатськими фракціями було прийнято спільне рішення сформувати вимоги до міського голови, до секретаря міської ради, а також до тієї більшості, яка сформована у міській раді.

Всього депутати сформували 8 вимог:

  1. Фактично знизити вартість проїзду у громадському транспорті з 4,5 до 3,5 гривень.
  2. Скасувати рішення виконкому від 28.03.2017 р. щодо підвищення тарифів на послуги з утримання будинків, споруд, прибудинкових територій, гуртожитків та прилеглих територій.
  3. Збільшити обсяг фінансування загальноосвітніх шкіл та навчально-виховних закладів до рівня, необхідного для припинення постійних стягнень “благодійних” внесків з учнів та їх батьків.
  4. Розпочати надання дозволів на встановлення автономного опалення усім бажаючим мешканцям багатоквартирних будинків міста.
  5. Зменшити мінімальний поріг тендерних закупівель, що здійснюються через антикорупційну загальнодержавну систему “Прозоро” з 1,5 мільйона до 50 тисяч гривень. Запровадити незалежний технічний і фінансовий аудит робіт та проектів, що реалізуються за кошти міського бюджету.
  6. Забезпечити прозорість у розгляді земельних питань, зокрема своєчасне оприлюднення нагальної інформації про земельні ділянки на сайті міської ради.
  7. Запровадити фактичне, а не формальне проведення прозорих і відкритих конкурсів на посади керівників управлінь та підприємств міської ради для залучення незалежних кваліфікованих кадрів.
  8. Забезпечити неухильне дотримання законів та регламенту під час проведення сесійних засідань міської ради.

“Одразу після виконання цих вимог ми готові конструктивно іти на сесію і голосувати за інші питання, які також є важливими”, – зазначив Роман Колісніченко.

Після цих слів присутній вже на прес-конференції міський голова Андрій Райкович не витримав і звернувся до депутатів.

“Я звертаюсь до кожного з тут присутніх депутатів. Основною перевагою народної довіри до вас і основним вашим обов’язком перед громадою є участь в сесійних засіданнях”, – заявив Андрій Райкович.

9Bu_qdetRoA

На цих словах прес-конференція перетворилася на балаган, який ледь не закінчився бійкою.

З одного боку депутатська більшість переконувала опозицію, що ті порушують закон та займаються політиканством замість вирішення проблем мешканців міста. З іншого боку опозиція звинувачувала міського голову та більшість у лобіюванні власних інтересів, які тільки шкодять громаді міста.

“Ми не кажемо, що інші питання окрім наших не важливі. Дійсно є ряд питань, які потребують вирішення. Наприклад надання земельних ділянок воїнам АТО. Але ці питання ми вирішуємо з воїнами при особистій зустрічі. Ми повідомили їх про наші наміри і вони погодилися почекати, щоб налагодити роботу влади у місті”, – заявив Роман Колісніченко.

Володимир Смірнов підійшов до міського голови і щоб звернути увагу поклав йому руку на плаче. Міський голова відштовхнув Смірнова зі словами “Забери свої руки!”.  Разом з цим Володимир Смірнов відмітив, що влада не хоче вислуховувати пропозиції і продемонструвала у приміщенні прес-клубу як проходять сесії.

“Він навіть зараз не хоче почути вимоги депутатів. Вони кажуть “ми не хочемо чути, у нас є тільки своя позиція, згідно якої ми будемо діяти”. А ми кажемо почуйте, ми несемо до вас питання громади!”, – сказав Смірнов.

Все це дійство проходило на фоні криків бабусь, які по черзі покричали на кожного депутата зібравшого прес-конференцію.

Зрештою, так і не дослухавши пропозиції опозиції першим приміщення прес-клубу покинув міський голова, а потім інше депутати демократичної більшості.

На запитання журналіста сайту “Про дерибан”, чи буде опозиція блокувати роботу сесії міської ради, навіть після виконання всіх вимог. Роман Колісніченко відповів, що повторний бойкот можливий, якщо до опозиції не будуть прислуховуватися.

Вам може сподобатися...