Опозиція Кропивницького звернеться до Кабміну з вимогою скасувати нові розрахунки на газ

R4ssNBEoSHkКропивницька опозиція міської ради направить колективне звернення до Кабінету міністрів України та Національної комісії (НКРЕКП) з вимогою скасувати прийняту нову методику розрахунків на газ.

Представники демократичної більшості зібрали прес-конференцію з цього приводу. На ній були присутні представники фракцій – “Батьківщина” Олександр Цертій та Роман Колісніченко, “Радикальна партія” Сергій Бойко.

Депутати вважають нову методику розрахунків на газ не прийнятною для мешканців Кропивницького та громадян України в цілому.

“Нові тарифи дозволять крупним підприємствам отримувати надприбутки за рахунок збіднення більшості населення”, – повідомив Олександр Цертій.

Згідно нової методики тариф для населення розщепиться надвоє і включатиме окремо плату за газ як за товар та абонплату за користування приєднаними потужностями. Абонплата буде нараховуватися відповідно до одного з 4-х типів газового лічильника та відрізнятиметься від кожного газорозподільного підприємства.

Особливо сильно тариф зросте для тих споживачів, які використовують газ для приготування їжі і не мають індивідуального лічильника G1.6. Для ти, хто має лічильник G1.6 – зростання буде менш відчутним. А для споживачів, які використовують газ для опалення, оплата залишиться незмінною, а то і зменшиться.

Депутати продемонстрували власні розрахунки для підтвердження своїх слів.

розрахунки

На таблиці червоним виділено категорію споживачів, для яких нові тарифи істотно вдарять по кишені. Як бачимо найбільше втратять споживачі, які використовують мало газу.

“Якось дивно отримується. З одного боку Держава закликає зменшити використання газу і разом з тим нові тарифи говорять про протилежне. Споживачі, які використовують велику кількість газу будуть платити ще менше ніж за старими тарифами”, – підкреслив”, – депутат від фракції “Батьківщина”.

За словами Олександра Цертія тільки за минулий рік з міського бюджету на субсидії було виділено близько 360 млн. грн. У цьому році ця цифра може вирости в рази. Тобто майже половина бюджету міста, який складає 2 млрд. грн., піде на виплату субсидій.

“Навіщо створювати таку ситуацію, коли громадяни не будуть спроможні оплачувати комунальні послуги? Вартість комунальних послуг має бути прийнятною”, – зазначив Цертій.

7SbS0wBz4BUДепутат від фракції “Самопоміч” Роман Колісніченко наголосив на тому, що нові тарифи можуть спричинити хвилю невдоволення з боку громадян України.

“Україна вже пережала кілька революції. Зараз люди ще терплять, але не відомо скільки пройде часу коли народ знову повстане проти влади”, – зазначив роман Колісніченко.

У зверненні депутати вимагають від Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснюю державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг:

  • Внести зміни у відповідні нормативно-правові акти, постанови і рішення з метою відмови від підходу щодо відокремлення тарифів на послуги транспортування та розподілу природного газу від вартості природного газу як товару при формуванні ціни на природній газ для побутових споживачів;
  • Перерахунку ціни на газ для населення в сторону зменшення шляхом зміни формули розрахунку ціни (від прив’язки до європейських ринків до економічно обґрунтованої ціни на основі реальної собівартості видобутку) з метою також, подальшого зменшення комунальних тарифів;
  • Відновлення пільгової норми споживання газу для населення за рахунок газу власного видобутку та збільшення її до 2400 куб. м. на опалювальний сезон.

За словами Сергія Бойко звернення підтримали депутати від фракцій «Батьківщини», «Самопомічі», «Радикальної партії», «Свободи» та частина депутатів від “БПП”.

Лист до Кабміну та НКРЕКП буде направлено сьогодні ввечері або завтра вранці.HyYqE--rlUo

Вам може сподобатися...