Операція “випускник”, стати студентом і не заплутатись

1201342535112016 рік значно різнитиметься від попередніх для вступників у вищі навчальні заклади країни.

В цьому році буде здійснюватись набір за новим єдиним переліком галузей і спеціальностей, що був затверджений в 2015 році.

Міністерство освіти і науки України приготувало абітурієнтам вісім змін на шляху до студентства.

В Україні скасовано вступи до вищих навчальних закладів поза конкурсом а також цільовий прийом. Таким чином,  усі учасники вступної кампанії проходитимуть конкурсний відбір.

Єдиний виняток для тих вступників, які мають об’єктивну потребу у державній підтримці. Конкурс для них також буде, зміниться тільки вид вступу.

В цьому році прийом документів на  вступ за результатами  ЗНО здійснюватиметься виключно в електронній формі, а акцент буде змінено на профорієнтацію майбутнього студента.

В 2016 році абітурієнт зможе подати 15 заяв на 5 різних спеціальностей за держзамовленням на денну форму навчання у будь-які університети за власним бажанням.

Третій предмет для вступу за результатами ЗНО абітурієнт вибиратиме з “лінійки” предметів, запропонованих вищим навчальним закладом. Тобто 2 предмети фіксовано визначає ВНЗ, а третій, серед запропонованих варіантів, – вступник. “Лінійку” на власний розсуд визначатимуть вищі навчальні заклади.

Матимуть змогу вступити у вищий навчальний заклад за співбесідою: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілі від Чорнобильської катастрофи. Особи, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21.11. 2013 року по 21.02. 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революція Гідності), за умови їх звернення за медичною допомогою у період з 21.11.2013 року по 30.04.2014 року. Визнані інвалідами війни відповідно до пунктів 11-14 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (військовослужбовці, резервісти, військово-зобов’язані, працівники силових структур, учасники добровольчих формувань та волонтери).

Вибирати між конкурсним відбором за результатами ЗНО та вступними іспитами, а також розраховувати на вступ за квотами на основі базової загальної середньої освіти (БЗСО) та повної загальної середньої освіти (ПЗСО) зможуть також особи, які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані) після 30 листопада 2015 року, особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, у тому числі ті, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Обсяг квот визначатимуть  університети на власний розсуд, Міністерство освіти і науки встановило лише максимальний поріг, а саме, ВНЗ на території Донецької та Луганської областей можуть відвести під квоти до 30% від державного держзамовлення, усі інші ВНЗ – 10%.

Прийом документів до ВНЗ проходитиме з 11 до 27 липня 2016 року

Вам може сподобатися...