Олександрія не матиме “зашморгу на шиї”, що прагне затягнути обласний очільник Сергій Кузьменко під виглядом об’єднання громад

В Олександрії депутати міської ради не забажали об’єднувати громади.

Ілюзія децентралізації насправді тонка межа у політичних ігрищах губернатора, питання вже навіть не про його лоббі  щодо об’єднання міста Олександрія із селами району, а про те, як політичні сили можна купити та продати в угоду латифундиста.

За тонким мереживом українського законодавства громаду часто використовують як завісу для маніпуляцій. Цього разу обласні очільники перевершили всі очікування, бо прийняли рішення у перспективний план формування територіальних громад,  долучити начебто за згодою містян, до Олександрії ще 44 села.

Амбіції політиків у сесійній залі в Олександрії, сьогодні, знову вирували, проте вже звичний монолог прокузьменківських сил у міськраді нічим новеньким не здивував. А тільки остаточно підтвердив колишній регіонал, а тепер відчайдушний «пропрезидентівець» Сергій Кузьменко таки прогнув під себе Самопоміч разом із «гамузом» обласних депутатів, що представляють  цю політичну силу, та навчив Солідарність як мантру повторювати кальковане бажання губернатора, що об’єднання це не вирок.

PRODEREBAN уже писав про скандальну децентралізацію в Олександрії.

Децентралізація за даним проектом однозначно вплине на життя і городян і селян, більше втратять останні. Міський бюджет становить близько 500 млн. грн., бюджет сільських рад з якими планують об’єднати місто – приблизно 54 мільйони. Враховуючи, що Держава веде політику перекладання фінансової відповідальності на обласні та міські ради, грошей навряд чи вистачить на всіх, доведеться чимось поступитись. Це той момент, коли цифри красномовніші за слова.

Олександрійці – категорично проти. Своє рішення про неможливість такого об’єднання вони висловили ще під час громадських слухань 12 травня.

Це об’єднання, як театральна завіса, відкриє глядацькій залі оманливі економічні блага і сховає у затінку кулуарну політику з зосередження влади в родині Кузьменків, які протягом тривалого часу будують свою бізнес – імперію, а, віднедавна, і надто вдалу – політичну. Об’єднання громад додасть в електоральний виборчий кошик близько 10 000 виборців. І якщо проаналізувати результати голосувань попередніх виборчих кампаній очевидно, що це голоси підтримки Кузьменків, і тут навіть неважливо, яку політичну партію представлятиме родина, фішка в тому, що саме на територіях селищних рад, які пропонують долучити до Олександрії працюють підприємства родини, а тому навряд чи жителі сіл голосуватимуть проти власних роботодавців, тим більше, що останнім часом, всі голосування у селищних радах проходять контрольовано і  «під олівець». А тому, маючи в арсеналі гарантовану підтримку «лояльних» виборців неважко не тільки очолити місто та всі виконавчі органи управління, але й змусити городян грати за власними правилами. І ця гра буде уже на межі демократії»

Рішення, за яке сьогодні проголосували депутати вкотре доводить, що Олександрію вони без бою не здадуть, аж поки область не доведе фінансових перспектив об’єднання громад.

МІСЬКА РАДА ВИРІШИЛА:

1. Відмовити в наданні згоди на добровільне об’єднання Олександрійської міської територіальної громади з Головківською, Андріївською, Ізмайлівською, Приютівською, Комінтернівською , Бандурівською, Войнівською, Косівською, Костянтинівською , Лікарівською, Недогарківською, Протопопівською територіальними громадами.

2. Звернутися до Кіровоградської обласної ради з пропозицією про внесення змін до рішення Кіровоградської обласної ради «Про схвалення пропозиції щодо внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області» від 18 листопада 2016 року, як такого, що прийняте всупереч волі Олександрійської міської територіальної громади та створює загрозу порушення правових основ та принципів місцевого самоврядування, встановлених статтею 19, статтею 140 Конституції України, статтею 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на яких ґрунтується правовий порядок здійснення місцевого самоврядування в Україні, виключивши зі складу Олександрійської територіальної громади Головківську, Андріївську, Ізмайлівську, Приютівську, Комінтернівську, Бандурівську, Войнівську, Косівську, Костянтинівську, Лікарівську, Недогарківську, Протопопівську територіальні громади.

3. Звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням не затверджувати зміни до Перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області на основі рішення Кіровоградської обласної ради «Про схвалення пропозиції щодо внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області» від 18 листопада 2016 року, в частині включення до складу Олександрійської територіальної громади Головківської, Андріївської, Ізмайлівської, Приютівської, Комінтернівської , Бандурівської, Войнівської, Косівської, Костянтинівської , Лікарівської, Недогарківської, Протопопівської територіальних громад, як такого, що прийняте всупереч волі Олександрійської міської територіальної громади та створює загрозу порушення правових основ та принципів місцевого самоврядування, встановлених статтею 19, статтею 140 Конституції України, статтею 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на яких ґрунтується правовий порядок здійснення місцевого самоврядування в Україні.

Вам може сподобатися...