Народжений в Олександрії міністр енергетики Ігор Насалик хоче підсадити Кіровоградщину на ядерне паливо


На  Кіровоградщині побудують завод ядерного палива. Про таку домовленість із корпорацією Westinghouse повідомив міністр енергетики Ігор Насалик, пише ZN,UA, інформує про Дерибан.

Міністр зазначив, що таку домовленість було досягнуто під час його візиту до США. А також повідомив, що вже 18 серпня відбудеться його поїздка до Казахстану, де також розглядатиметься питання про добудову заводу ядерного палива в Україні. Таким чином і США і Казахстан готові постачати паливо в Україну.

Кіровоградщину як майданчик для побудови заводу ядерного палива обрав уряд Азарова, ще у 2010 році.

Під спорудження об’єкта було виділено 6,8 га біля селища Смоліне (Кіровоградська обл.). Українському ДК “Ядерне паливо” належить 50% + 1 акція в ПрАТ “Завод з виробництва ЯП”, 50% – 1 акція – російської паливної компанії “ТВЕЛ”.

Передбачалося, що акціонери в рівних частках вкладуть в проект близько $ 100-120 млн. Надалі передбачалося залучення кредитних коштів. Загальна вартість будівництва заводу оцінювалася в $ 450 млн. Завод в 2015 році повинен був приступити до виробництва ТВЕЛів і ТВЗ, а також цирконієвих комплектуючих і комплектуючих з нержавіючої сталі, в 2020 році – до виготовлення паливних порошків і таблеток.

В кінці жовтня 2015 року Україна відмовилася продовжувати з Росією спільний проект зі спорудження заводу з виробництва ядерного палива в Кіровоградській області.

Тепер про побудову заводу заговорили знову і, очевидно, партнерів для цих цілей уже знайшли. Щоправда, у Кіровоградській області серед мешканців це питання не популяризувалось та особливо не обговорювалось.

Вам може сподобатися...