Нацгвардійці відхилили дешевші пропозиції та закупили 4 колеса по мільйону за штуку

колесоЗа результатами проведеної закупівлі Військова частина 2269 Національної гвардії України, що квартирується в Олександрії, придбала у ТОВ «Амтел –Україна» 4 гальмівні колеса К-192А для повітряної техніки військовослужбовців.

Відповідно до оприлюдненої на порталі публічних закупівель ProZorro інформації, загальна вартість договору склала 4 мільйони 320 тисяч гривень за весь комплект, або ж 1 мільйон 80 тисяч за штуку.

Зазначимо, що пропозиція ТОВ «Амтел –Україна»  не була найвигіднішою, троє інших учасників пропонували поставити цей же товар дешевше на мільйон. Так пропозиція ТОВ  «Тех-партнер» складала 3,226 мільйони, ТОВ «Аксарія» – 3,23 мільйонів, а ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «Соти» – 3,24 мільйони гривень.

За результатами проведеного аукціону Замовник визначив переможцем ТОВ «Амтел –Україна».  Решту учасників було відхиллено за різними причинами, дві з яких були однаковими для усіх учасників: ненадання завірених нотаріально копій аналогічних договорів, виконаних учасником процедури, та ненадання учасником одиниці товару на перевірку відповідності зразку-еталону, що вимагалось в оголошенні про проведення відбору.

Зазначимо, що копію договору, яким замовник просив підтвердити наявний досвід, необхідно було завірити нотаріально. Принаймні такою було одна з кваліфікаційних умов тендерної документації. Це ж у свою чергу порушує встановлені норми ДСТУ 4163-2003 «Вимоги до оформлювання документів» та створює дискримінаційні вимоги до учасників торгів, що є прямим порушенням статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі».

Вам може сподобатися...