На Кіровоградщині підписали меморандум про розширення співпраці “Укроборонпрому”

Сергій Кузьменко та Роман РомановСьогодні до Кропивницького завітав Заступник гендиректора Державного концерну «Укроборонпром» Володимир Коробов з метою підписати меморандум про розширення співпраці ДК “Укроборонпром” з підприємствами Кіровоградщини.

За інформацією сайту “Про дерибан“, до обласного центру мав завітати гендиректор концерну Роман Романов, проте йому терміново довелося полетіти у відрядження з президентом України.

Зустріч з представником “Укроборонпрому” відбулася в науково-виробничому підприємстві “Радій”. Учасником підписання меморандуму виступив Голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко.

“Наше основне завдання полягає у тому, щоб наші підприємства отримували інформацію про замовлення “Укроборонпромому” та мали змогу приймати участь в електронних торгах”, – відмітив Сергій Кузьменко.

Володимир Коробов також додав, що концерн вже співпрацює з великими підприємствами Кіровоградщини в тому числі і з “Радієм”. Загалом з підприємствами Кіровоградщини укладено договорів на суму 5,4 млн. грн. За словами Володимира Коробова, після сьогоднішнього підписання важливого документу, загальна сума може перевалити за 30 млн. грн.

Заступник гендиректора повідомив, що даний меморандум буде позитивно впливати на процес імпортозаміщення для Української армії. Наприклад, станом на 2014 рік у БТРі було 50% деталей російсьокого виробництва. Зараз бойова машина складається з деталей вітчизняного виробництва і лише на 15% це іноземний імпорт.

Втім Кіровоградщина не є першопрохідцем у цьому питані. За інформацією прес-служби ДК “Укроборонпром” загальна сума за укладеними у 2016 році договорами між підприємствами-учасниками концерну та підприємствами Львівської області у рамках проведення робіт з виробничої кооперації та імпортозаміщення склала понад 160 млн. грн.

Подібний меморандум Львів’яни підписали ще у квітні 2015 року.

Однак, учасники меморандуми позитивно розглядають подальшу співпрацю на Кіровоградщині. Хоча сьогоднішня зустріч відбулася у деякій мірі формально. Адже судячи з реакції Володимира Коробова на запитання від журналістів, він не надто добре володів інформацією.

Зокрема журналісти поцікавилися долею Олександрійського авторемонтного заводу, який втрачає землі внаслідок рейдерських захоплень. Заступник гендиректора концерту навіть не зміг з першого разу визначитися, чи належить “Укроборонпрому” цей АРЗ, чи ні. Але пообіцяв розібратися в цьому питанні.

Вам може сподобатися...