На день народження міського голови відбулася феєрична сесія міської ради, опозиція поскаржилася в СБУ

міська рада сесіяНа свято Благовіщення та в день народження міського голови Андрія Райковича у Кіровоградській міській раді, нарешті, розпочалося п’яте засідання восьмої сесії.

Як інформує «Про дерибан» в сесійній залі було зареєстровано 22 депутата із 43.

Відповідно до Закону України на міського голову поширюються всі права, що і на депутатів. Таким чином голос міського голови може бути зарахований у голосуванні. Андрій Райкович, заявив що бере на себе відповідальність і оголосив про початок сесії.

Що правда, ще перед початком сесії для досвідченого журналіста, було зрозуміло, що сьогоднішня сесія має відбутися. Очевидною складовою у цьому припущені була кількість людей, які організовано зібралися як в сесійній залі так і на подвір’ї біля будівлі міської ради.

Представники громадських об’єднань, літні люди, студенти та навіть медичні працівники зібралися з єдиною вимогою – розпочати сесію міської ради.

Хоча у кожної групи представників громади були свої підпункти у вимогах.

Працівники медичної галузі, а також жителі міста прийшли підтримки свого депутата Олександра Артюха, проти якого, вперше в Україні, розпочали процес позбавлення мандату.

За словами жителів округу Олександр Артюх ніколи не відмовляв своїм виборцям і в повному обсязі виконував свої депутатські обов’язки. Однак він став жертвою політичної гри.

«Інтереси медичної громади представляють не так багато лікарів – всього два. Ми переконанні, що Олександр Іванович  (Артюх ред.) заслужив депутатський мандат завдяки довірі і повазі тих людей, які його добре знають. Його депутатство це результат відданості своїй справі, а не заслуга будь-якої політичної сили. Більше того, ми переконані, що та партія, від якої балатувався Олександр Артюх отримала можливість бути представленою в міській раді завдяки його особистої присутності», – заявила Оксана Ковальчук заступник головного лікаря першої міської лікарні.

Студенти професійно-технічних училищ прийшли з вимогою вирішити питання з виплатою стипендій. Учням цих закладів вже декілька місяців не виплачують стипендію.

Звернулася до депутатів голова студентського профкому ПТУ №2 Евгенія Корда, – «У нас дуже гостро постало питання по заборгованості по стипендіям. Учні з січня місця не отримають виплат. Це 400 грн. на місяць для кожного. Для вас ця сума не має значення, але для більшості учнів це єдине джерело фінансування. Це не пусті слова, щоб вас розчулити. Багато з дітей покинули навчання у 9 класі, щоб отримувати стипендію у ПТУ.

І як психолог вам хочу додати – голодні люди це злі люди. І зверніть увагу на що ви підштовхуєте молодь своїм бездіянням. Наслідки можуть бути жахливими».

Такий слова викликали шквал оплесків у сесійній залі.

Зрештою депутати проголосували за внесення змін до міського бюджету в результаті чого професійно-технічні навчальні заклади отримають 2 млн. грн.. на виплату зарплат і стипендій. Це дасть змогу перекрити заборгованість за перший квартал.

Громадяни, переважно похилого віку, виступали у сесійній залі і декілька хвилин вітали міського голову зі святом. Після привітань трохи поскаржились на депутатів від опозиції, які знову не з’явилися на сесію і закликали працювати.

Звісно серед явних прихильників, які ймовірно прийшли «на замовлення» підтримати владу, були і обурені люди, які вимагали вирішення нагальних питань і яких абсолютно не цікавила політична складова.

Але поки в сесійній залі переможно приймали рішення представники опозиції подали звернення до СБУ з вимогою припинити сесію.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав депутат від фракції «Самопоміч» Володимир Смірнов.

За його словами в сесійній залі міської ради відбувається спроба повалення конституційного ладу в Україні. Тому політик звернувся в СБУ та поліцію з вимогою припинити правопорушення.

Буде далі слідкувати за перебігом подій…

Вам може сподобатися...