Кропивницьким підприємцям планують зменшити ставку єдиного податку

комісіяСьогодні у Кіровоградській міській раді розглянули питання про зменшення ставки єдиного податку вдвічі для підприємців другої групи.

Відповідне рішення про зменшення податку прийняли депутати на спільному засіданні постійної комісії з питань промисловості, транспорту, зв’язку, торгівлі, сфери послуг, захисту прав споживачів.

На початку засідання начальник управління економіки Кіровоградської міської ради Андрій Паливода навів статистику. На початку року було зареєстровано 3570 підприємців. Станом на сьогодні кількість підприємців зменшилася до 3420.

За словами чиновника у бюджеті міста передбачена сума надходжень від підприємницької діяльності у розмірі 13 млн. грн.. Згідно розрахунків, якщо зменшити оподаткування з 20% до 10% бюджет міста може недоотримати від 500 до 700 тис. грн.. Однак, якщо зменшити оподаткування до 11% бюджет міста може навіть збагатитися приблизно на 1 млн. грн.

Член комісії, депутат міськради від фракції “Батьківщина” Олександр Цертій поцікавився, чому управління економіки не зробило такі розрахунки раніше і підприємці були змушені платити великі податки протягом 2 місяців.

“Чому така інформація звучить тільки зараз, коли вже майже пізно? Подивіться як з цією проблемою інші міста – Одеса, Дніпропетровськ та інші. Така робота управління не задовільна”, – звернувся політик до Андрія Паливоди.

На що начальник управління економіки запевнив, що управління буде працювати над удосконаленням роботи.

Депутат Олег Краснокутський звернув увагу на те, що необхідно зменшити оподаткування до 10%, адже втрати від цього будуть значно менші ніж здається. Тим паче, за словами політика, збитки можна буде перекрити за рахунок перевиконання бюджету.

“Краще щоб підприємці розвивалися тим самим створювали нові робочі місця і наповнювали бюджет. В іншому випадку нам доведеться фінансувати з бюджету тих підприємців, які залишать свою діяльність і стануть на облік у службу зайнятості”, – наголосив Олег Краснокутський.

У підсумку, після обговорень, члени комісії одноголосно прийняли рішення знизити ставку єдиного податку з 20% до 10% для 2 групи підприємців на спрощеній системі оподаткування.

Також для підприємців, які надають соціальні послуги, слени комісії вирішили знизити ставку єдиного податку до 8%.

Остаточне рішення мають прийняти депутати на черговій сесії міської ради.

 

Вам може сподобатися...