Комуналка у розстрочку, українцям офіційно запропонували жити у борг

5

«Жити по-новому» від маніфесту декларативного характеру цей слоган нав’язує вже зовсім чіткі правила існування для кожного українця. Уряд не надто переймається безгрошів’ям мешканців країни, натомість пропонує комуналку оплачувати у розстрочку.

Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Ми провели обговорення з депутатами Парламенту і вирішили наступне питання, що ми упровадимо 12-місячну розстрочку на оплату житлово-комунальних послуг для тих, хто не бажає отримувати субсидій». За його словами, такий варіант буде запропонований для тих родин, які не можуть або не хочуть взяти участь у програмі субсидій.»  А також додав: «Ми не можемо субсидувати, дотувати теплокомуненерго, водоканали, втрати і все інше. Ми маємо сьогодні, коли важко, підтримати кожну українську родину».

Логіки у посланні Прем’єра мало, бо різниці кого дотувати, в принципі, немає. Якщо держава дотує підприємства то фактично знімає фінансовий тягар тарифного навантаження з населення. Але уряд хоче бути «красивим», а тому субсидувати населення є більш електорально привабливим.

Питання про те, що українці не прагнуть ані субсидій, ані розстрочки, а вимагають економічно обґрунтованих тарифів та відповідно до знеціненої гривні проіндексованих зарплат на сьогодні урядом не обговорюється.

Кіровоградщина уже підрахувала, що в опалювальний період 2016-2017 року середній розмір субсидії складе близько 1800 гривень. З простягнутою рукою по допомогу до соціальних захистів містечок та районів області звернеться практично кожен п’ятий мешканець, а тому зрозуміло, що потребує зменшення сум у платіжках практично кожен.

Вам може сподобатися...