Кіровоградським лікарям заглянули в кишені. Як будуть боротися з корупцією

20160802_112833Головним лікарям Кропивницького (Кіровограда) біля стін міської ради подарували халати з прозорими кишенями.

Такий символічний жест присвячений переходу на систему ProZorro, каже організатор акції Володимир Бочаров-Туз, представник обласного відділення всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ.
Організатори акції підрахували, що кожен тиждень на закупівлю лікарських засобів виділяється близько 100 тисяч гривень.

«Ми з вами прості люди, які рано чи пізно йдемо в наші лікарні, де нам видають списки ліків, які треба купити. Хоча і в лікарні є необхідні препарати, про це ніхто не знає. Тому ми закликаємо зробити доступними списки ліків, які були придбані за державні кошти», – говорить Володимир Бочаров-Туз.

Повне інтерв’ю:

Як відомо з 1 серпня 2016 року всі державні закупівлі в Україні будуть відбуватися через систему ProZorro. Що правда використання закупівель вартістю до 200 тисяч гривень на товари і до 1,5 млн грн на роботи в ProZorro є добровільними. Кіровоградських лікарів закликали проводити абсолютно всі закупівлі ліків, навіть якщо вони не досягають обов’язкового порогу, через систему ProZorro.

Таку ініціативу підтримала і начальник Кіровоградського управління охорони здоров’я Оксана Марчук, – «Ми з радістю відгукнулися на таку ініціативу, адже це дасть нам змогу розвіяти міфи про корумпованість наших лікарів. Звісно з фінансуванням є певні проблеми, тому ми змушені економити кожну копійку. Система ProZorro дасть нам можливість раціонально використовувати кошти, що в свою чергу сприятиме закупівлі нового обладнання та лікарських засобів».

Про дерибан буде слідкувати за дотриманням обіцянок.

Вам може сподобатися...