Кіровоградці можуть залишитися без тепла взимку

bfba5bd821b6fa84b039bc85cacc5287Свобода вибору у Кіровограді не діє. Людям заборонили встановлювати автономне опалення у своїх кватирах на власний розсуд.

Тому біля стін Кіровоградської ради мітингують ті, кому відмовили у встановлені автономного опалення відповідно до недавно прийнятої постанови, згідно якої, одна людина не може встановити автономне опалення, якщо весь будинок опалюється центральним опаленням, заявляє одна з учасниць мітингу.

Очевидно в міській раді не подумали про статтю 41 Конституції України «Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю…». Не подумали, мабуть, і про те, як цілий будинок, перейде на автономне опалення. Багатьом мешканцям квартир просто “не по карману” таке задоволення.

«У міськраді прийняли постанову, згідно з якою одна людина не може встановити автономку, індивідуальне опалення має бути встановлене у всьому будинку. Притому всі мешканці мають одноголосно вибрати або електричне, або газове опалення, а не яке кому заманеться. А хіба можливо домовитись всім мешканцям? Чому я не маю права вирішувати, яким способом опалювати власну квартиру? Я ж можу купувати бутильовану воду замість тієї, яка тече з крану, то чому ж я не можу діяти на власний розсуд і в питанні відмови від централізованого опалення? Я хочу регулювати температуру у власному домі, а при нагоді економити кошти», — прокоментувала учасниця акції Наталія Козій.

Зрозуміло, що чим більше людей відмовляється від центрального опалення тим менше отримує ТЕЦ коштів. Та ні для кого не секрет,  що основна причина переходу багатьох людей на автономне опалення пов’язана із тим, що послуги з опалення та надання гарячої води в багатьох випадках надаються неякісно і при цьому їх вартість важко назвати економічно обґрунтованою.  Тому встановлення автономки для одних це реальна економія 200-300 грн в місяць, для інших можливість нарешті отримати теплу квартиру чи будинок.

І заборона людям встановлювати автономне опалення без надання будь-якої іншої альтернативи неефективним комунальним послугам призведе лише до ще гірших наслідків, коли люди ще в більшій мірі почнуть користуватися іншими, більш небезпечними видами обігріву ніж автономне опалення.

Це потягне за собою ряд проблем, таких як відключення світла. Вже минулої зими жителі деяких районів Кіровограда відчули на собі наслідки роботи електричних обігрівачів. Трансформатори просто не витримували навантаження і виходили з ладу.

Однак експерти ТЕЦ стверджують, поквартирне відключення від центрального опалення загрожує подальшим розбалансуванням системи – порушеннями гідравліки подання тепла до квартир. Зрештою саме через таке розбалансування містяни і відмовляються від комунального опалення. Виходить замкнуте коло.

Старі будинки – побудовані в радянський час – запроектовані під централізовану систему опалення. Вони мають достатньо тонкі стіни і передбачають однаковий і рівномірний обігрів всіх стін у будинку. Якщо цю умову порушувати, то через різні температури в квартирах, на стінах починає збиратись волога і утворюватись грибок. Згодом квартири, на стінах яких є грибок, власне через вологість, не можна ефективно утеплити. Однак в програші у цій ситуації, залишаються мешканці, які продовжують користуватися централізованим опаленням.

Вихід з цієї ситуації може бути у побудові прибудинкових котелень. Тоді тепло не буде втрачатися у дірявих трубах, та й конфліктів через брак коштів з сусідами буде менше. Але для прибудинкового котла повинна бути прибудинкова територія, якщо такої немає, можна встановити котел на даху, наприклад, а для цього треба відповідні дозволи.

У будь-якому разі міська рада повинна не просто обмежувати бажання людей, а допомагати у вирішенні проблеми, пропонувати альтернативні варіанти. Тим паче мер міста бив себе в груди перед виборами і кричав, який він гарний господар. От і робимо висновки…

Вам може сподобатися...