У Кропивницькому витратять більше мільйона гривень на протидію ВІЛ

меморандум протидії ВІЛУ Кропивницькому активісти та міська влада витратить більше мільйона на втілення міжнародної стратегії направленої на протидію ВІЛ.

Як повідомляє кореспондент “Про дерибан“, сьогодні у будівлі Кіровоградської міської ради керівники Кіровоградського обласного відділення ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ” Володимир Бочаров-Туз та управління охорони злоров’я Оксана Макарук підписали меморандум.

За словами пана Володимира згідно цього документу “Всеукраїнська мережа ЛЖВ” витратить мільйон гривень на боротьбу з ВІЛ. Також у бюджеті міста вже передбачено 171 тисяча гривень на профілактичні заходи.

“Сьогодні, вперше Кіровоград, в особі пацієнтської організації ЛЖВ та управління охорони здоров’я, цим миморандумом підписались під тим, що у місті почнеться реальна, ефективна боротьба з ВІЛ/СНІД. Крім того, в рамках цього документу, ми взяли на себе обов’язки ефективно витратити кожну гривню, яку ми отримали на цей проект. Ми об’єднуємо наші сили та гроші, щоб у кінці року здвинути ситуацію з мертвої точки”, – повідомив сайту “Про дерибан” координатор проекту від КОВ ВБО “ВМ ЛЖВ” Володимир Бочаров-Туз.

На церемонії підписання меморандуму також були присутні головні лікарі медичних закладів міста. Начальник управління охорони здоров’я Оксана Макарук зазначили, що загалом в Україні зареєстровано 230 тисяч ВІЛ-позитивних людей. У минулому році з міського бюджету на боротьбу з вірусом було виділено лише 2,6 тисячі гривень. Цей рік буде оголошено роком протидії ВІЛ/СНІД.

“Я хочу, щоб у лікарнях міста згадували про ВІЛ/СНІД не три рази на рік, кожного дня. Ми повинні зробити все щоб не допустити пандемії”, – зазначила Оксана Макарук.

Згідно меморандуму, гроші будуть направлені на дві основні активності міжнародної стратегії. По-перше планується збільшити кількість виявлених ВІЛ-позитивних людей. По-друге – забезпечити цих людей максимально швидким та ефективним антиретровірусним лікуванням. Це буде мати вирішальний вплив на зупинку епідемії у місті.

Виявляти ВІЛ-позитивних людей будуть на рівні первинної медико-санітарної допомоги першої та другої центральної поліклініки. На другому рівні буде поліклінічне об’єднання та лікарні.

Вам може сподобатися...