У Кропивницькому знову можуть відключити котельні

котельняГолова правління ВАТ «Кіровоградгаз» Олександр Гладкий, заявив що проблеми з отриманням номінації на споживання природного газу не може вирішити лише ДП «Кіровоградгаз» ТОВ «ЦНТІ УНГА».

“Колеги з “Теплоенергетика”, наприклад, вирішили проблему в листопаді за два дні. Я – оптиміст, тому сподіваюся, що і в колег з “Кіровоградтепла” все вийде. Але поки у нас проблеми є лише з “Кіровоградтеплом””, – сказав Гладкий в ефірі «Теми дня» на каналі «Кіровоград» сьогодні, 11 січня..

За його словами, наразі борг ДП «Кіровоградтепло» за спожитий у жовтні – листопаді 2017 року газ становить майже 96 мільйонів гривень. “Це з урахуванням коефіцієнту 2,0, куди входять і штрафні санкції. Якщо їм не вдасться отримати номінації, то сюди додадуться ще приблизно 95 мільйонів”, – уточнив він.

Олександр Гладкий зазначив, що завтра, 12 грудня, – фактично останній день, коли підприємство зможе одержати номінації на газ. «Газ – це дуже дорогий продукт, за нього треба платити. Безкоштовного користування не буде», – додав голова правління «Кіровоградгазу».

Раніше у ВАТ «Кіровоградгаз» повідомляли, що з 15 січня з 10 години котельні ДП «Кіровоградтепло» можуть знову відключити. У повідомленні також ідеться про причини можливого відключення: «Станом на 29 грудня 2017 року ПАТ “Укртрансгаз” не підтвердило номінації (планові обсяги) природного газу на першу-третю декади грудня 2017 року та на першу декаду січня 2018 року для ДП “Кіровоградтепло”. У такій ситуації відбір газу класифікується як несанкціоноване споживання і констатується порушення Кодексу газорозподільних систем природного газу.

Разом з тим НАК “Нафтогаз України” повідомила, що не здійснювала постачання природного газу для потреб ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” в жовтні та листопаді 2017 року. Компенсація неврегульованого балансу природного газу в такому випадку стягується з ВАТ “Кіровоградгаз”. У жовтні минулого року вона склала 13 834 511,14 грн., у листопаді – 82 546 896,42 грн.

Для виключення процедури балансування на обсяги неврегульованого небалансу природного газу ВАТ “Кіровоградгаз” вимагає від ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” терміново вирішити питання з постачальником щодо виділення планових обсягів на грудень 2017 року».

У міській раді визначили 15 січня як граничну дату, до якої «Кіровоградтепло» має отримати ліміти на газ. Якщо цього не вдасться зробити, мерія починатиме процедуру повернення підприємства до комунальної власності.

Вам може сподобатися...