У Кропивницькому мають намір створити наглядові ради в комунальних підприємствах

наглядова радаУ Кропивницькому розробили проект який передбачає створення незалежних наглядових рад в комунальних підприємствах міста.

Як інформує кореспондент PRODEREBAN, проект був розроблений депутатом Кропивницької міської ради Олександром Цертієм спільно з з Асоціацією Політичних Наук (Дмитро та Олена Сінченко) та головою ГО “Центр медіарозслідувань “Прозоро” Павлом Лісниченко.

“Даний проект рішення, в разі його схвалення, має зробити діяльність комунальних підприємств більш прозорою і ефективною для територіальної громади міста”, – прокоментував Олександр Цертій.

Зі слів ініціаторів проекту поштовхом до створення наглядових рад стала досить неоднозначна ситуація з комунальними підприємствами – одні несуть шалені збитки інші мають непогані прибутки. Звісно як в одному так і в іншому випадку це не показник якості, особливо в ЖКХ, особливо взимку. Дмитро Сінченко під час громадських обговорень озвучив статистичні дані діяльності комунальних підприємств. Виявилося, що за даними 2016 року найзбитковішим підприємством було КП “Теплоенергетик” (збиток склав 82 млн. 27 тис. грн.). Найприпудковішим став ЖЕО №4 (прибуток складав 916 тис. грн.). На думку експертів все це свідчить про не правильний підхід у роботі підприємств.

Наглядові ради мають докорінно змінити ситуацію в комунальних підприємствах міста та налагодити менеджмент. Залишається дочекатися чергового засідання сесії міської ради на якому депутати мають ухвалити рішення про створення наглядових рад.

Основні принципи діяльності наглядових рад, відповідно до проекту:

• Наглядова рада є колегіальним органом управління комунального підприємства, що контролює та спрямовує діяльність його керівника та посадових осіб;
• Кількість членів наглядової ради становить п’ять осіб – незалежні члени наглядової ради становлять більшість від її загального складу.
• Незалежних членів наглядової ради обирає на прозорому і відкритому конкурсі спеціально створена комісія, інформація про конкурс і критерії до претендентів оприлюднюються на офіційному веб-сайті міської ради міста Кропивницького.
• Наглядова рада має широкі повноваження та здійснює контроль за діяльністю комунального підприємства в інтересах територіальної громади міста, всі рішення і протоколи оприлюднюються на офіційному веб-сайті міської ради міста Кропивницького.
• Наглядова рада підзвітна міській раді, двічі на рік звітує про свою діяльність – за результатами звіту, в разі його схвалення, члени наглядової ради отримують грошову винагороду.

Вам може сподобатися...