У Кропивницькому бунтують військові пенсіонери, яким не підвищили пенсію

090218137 лютого, на центральну площу у Кропивницькому вийшло кількасот військових пенсіонерів, яким «не дав підвищену пенсію Гройсман», з вимогою скликання позачергової сесії обласної ради.

Натовп перетікає до будівлі облдержадміністрації, у ньому криком кричать, мало не з кулаками кидаються на заступницю голови адміністрації Світлану Лобанову, яка під галас протестувальників пояснює, що у Верховній раді мав розглядатися новий законопроект про осучаснення пенсій силовиків, але цього не відбулося. У відповідь на питання, чого саме люди хочуть від Кіровоградської облдержадміністрації, припускає:

«Мабуть, щоби ми, як орган виконавчої влади, підтримали їхнє клопотання. Ми готові, але поки самого клопотання не бачили…».

Уже ввечері міністр соцполітики Андрій Рева підтвердив слова Світлани Лобанової: все перерахують із 1 січня 2018-го, грошей військові пенсіонери не втратять – парламенту залишилося лише проголосувати за закон про пенсійне забезпечення, який саме чекає на розгляд.

5 лютого 2018 року, Олександр Чорноіваненко направив звернення до Президентa України Петра Порошенка та Прем’єр-міністрa України Володимирa Гройсмана про недопустимість відтермінування вирішення питання підвищення пенсій зaзначеної категорії громадян, звільнених із військової служби.

7 лютого 2018 року, Олександр Чорноіваненко у ході зустрічі з Головою Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмилою Денисовою, у тому числі, обговорив питання пенсійного забезпечення колишніх військовослужбовців.

Сьогодні 9-го лютого на сайті Кіровоградської обласної ради з’явилося повідомлення про зібрання позачергової сесії:

12 лютого 2018 року о 12:00 у сесійному залі обласної ради відбудеться пленарне засідання сімнадцятої сесії Кіровоградської обласної ради сьомого скликання.

На розгляд сесії обласної ради вноситься питання “Про вжиття невідкладних заходів щодо перерахунку розміру пенсій військовослужбовців та пенсіонерів інших силових структур”.

Переглянути законопроект про пенсії військовим вимагає і партія “Батькіщина”, адже вважає його не справидливим.

Про це заявив народний депутат від фракції Сергій Євтушок під час Години запитань до уряду у Верховній Раді.

«Ми звертаємося до міністра соціальної політики Андрія Реви. Ви написали законопроект щодо військових пенсіонерів. Ми разом із військовими експертами вже опрацювали його і вимагаємо відкликати цей безглуздий документ», – сказав депутат від «Батьківщини».

Як пояснив політик, цей законопроект скасовує чинний механізм обчислення пенсій військовим і базується на використанні показників середньої заробітної плати.

«Нам не зрозуміло, чому під час обрахування пенсій військовим беруть не високу зарплату військовослужбовців, яка є сьогодні, а враховують середню зарплату», – зауважив він.

Сергій Євтушок вважає необхідним встановити соціальну справедливість щодо військових пенсіонерів.

«Якщо ми говоримо про стимули, про те, що у військових має бути належна зарплата, то не можна її прирівнювати до середньої зарплати при обчисленні пенсій військовим. Це абсурд! Треба постановами уряду попередніх років відрегулювати соціальну справедливість і нарахування справедливих пенсії нашим військовим», – переконаний політик.

Вам може сподобатися...