Сепаратисти, хитрюги і толерасти: як голосували за перейменування Кіровоградської міської ради (ВІДЕО)

P1030189Сьогодні відбулося чергове засідання сесії, на якому, під тиском громадських активістів, нарешті вирішили перейменувати Кіровоградську міську раду у міську раду міста Кропивницький.

Як інформує кореспондент сайту PRODEREBAN, перед початком офіційного відкриття сесії громадські активісти заблокували трибуну з вимогою поставити питання про перейменування першим у порядок денний. Люди принесли з собою плакати з написом “Кіров = голодомор” та заблокували трибуну.

Варто відзначити, що питання про перейменування Кіровоградської міської ради вже було у порядку денному під номер два, але такий розвиток подій активістів не влаштував. Зокрема активісти звинувачували деяких депутатів у тому, що вони навмисне затягують процес перейменування з надією, що місто перейменують знову (на сьогоднішній день судова тяганина по перейменуванню міста продовжується).

“Це маркер “сепар” ти чи не “сепар”. Якщо ти ховаєшься і не голосуєш за перейменування – ти “сепар””, – звернувся до депутатів громадський активіст Ігор Козуб.

Накал емоцій дістався до апогею, адже з трибуни летіли не тільки звинувачення, а й нецензурщина. Втім ідея перейменування цілком логічна. З огляду на те, що місто перейменовано вже досить давно міська рада повинна була позбутися у своїй назві імені одного з організаторів Голодомору – Сергія Кірова.

Ігор Козуб також назвав секретаря Андрія Табалова хитрим. Адже сам Андрій Табалов голосує за перейменування, а його фракція “Рідне місто” – проти.

Після виступу активістів, міський голова Андрій Райкович оголосив декілька перерв. На одній активісти та голови фракцій зібралися у кабінеті міського голови, щоб оговорити питання перейменування та дійти певного висновку. На другій – голови фракцій зібралися з депутатами щоб визначити варіанти за які будуть голосувати.

А ось варіантів перейменування виявилося аж чотири

  • Кропивницька міська рада
  • Центральноукраїнська міська рада
  • Міська рада міста Кропивницький
  • Центральноукраїнська міська рада у місті Кропивницький

Як не дивно, але назва “Кропивницька міська рада” не набрала достатньо голосів – всього 16 з 37. Це викликало обурення у громадськості. Варіант з назвою “Центральноукраїнська міська рада” розглядали на випадок – “а раптом знову місто перейменують”. Втім у дискусію втрутився Володимир Смірнов, який пояснив, що така назва суперечить чинному законодавству України.

“У законі чітко вказано, що назва керуючого органу має складатися з похідного прикметника від назви населеного пункту, а це в даному випадку “Кропивницька” та органу самоврядування (сільська рада, міська рада, районна рада). Тобто ми не можемо голосувати за будь-яку назву, ми повинні керуватися законом”, – зауважив Володимир Смірнов.

Тоді міський голова запропонував назву “Міська рада міста Кропивницький”, але оскільки ця назва також слабо вязалася з концепцією озвученою депутатом Смірновим, Андрій Райкович привів приклад, що є така назва як “Верховна Рада України”, а не “Українська Верховна Рада” і з погодженням юридичного відділу поставив питання на голосування.

Цього разу за назву “Міська рада міста Кропивницький” проголосувало 26 депутатів з 37 і рішення було прийнято.

Вам може сподобатися...