Політичне “лобі” Кіровоградського губернатора, місцеве самоврядування Олександії заганяє у «куток»

 

Обласна рада не підтримала пропозиції щодо внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області, ініційовані депутатом облради та першим заступником міського голови Олександрії Людмилою Давиденко на підставі звернень олександрійської громади та міської ради.

Мова йде про нав’язане областю об’єднання Олександрії із селами району.

Давиденко, у контексті змін до Перспективного плану формування громад апелювала про небажання олександрійців бути однією громадою із селами району. Позиція містян чітко визначена рішеннями громадських слухань та підтримана місцевими депутатами, проте, депутати обласні, прохання про необ’єднання проігнорували. А, відтак, поки залишалось чинним рішення області щодо нав’язаного об’єднання міста ще із практично 44 селами Олександрійського району.

Об’єднання територіальних громад силоміць до децентралізації відношення немає. Самоврядування заганяють у куток та додаткових фінансових навантажень, нав’язують непрофінансовані фінансові повноваження, – зазначила Давиденко.

Проти об’єднання із селами району висловились і містяни, що представляли громаду у Кропивницькому  та виявили бажання поінформувати обласних депутатів про власну позицію. Люди вважають, що таке об’єднання створить колгоспи, і нарікають, що принцип добровільності було порушено.

Олександрія має стратегію, програми та реформи, які сьогодні у місті діють, проте нав’язане силоміць об’єднання із селами району знівелює розвиток міста напрацьований кількома депутатськими каденціями, – зазначила секретар міської ради Олена Богоявленська, яка теж була присутня на засіданні облради та закликала депутатів зважено підійти до процесу об’єднання громад.

Делегацію з Олександрії обласні депутати не почули, змін до Перспективного плану не внесли, а, відтак, ситуація з об’єднанням громад силоміць наразі набирає скандальних обертів і у інших громадах, які також проти подібних об’єднань.

Вам може сподобатися...