На ринку “Європейський” здійнявся бунт через підвищення орендної плати (ВІДЕО)

ринокНевдоволені підвищенням орендної плати продавці зібралися біля офісної будівлі ринку «Європейський» та влаштували скандал.

Як інформує PRODEREBAN, адміністрація ринку сповістила власників торгівельних точок про збільшення орендної плати. Зі слів продавців, тепер вони змушені будуть платити майже вдвічі більше.

00018.00_02_11_41.неподвижное изображение001Економіст ринку «Європейський» Тетяна Чемерисіна у коментарі журналістам пояснила, що нові ціни цілком обґрунтовані.

«Середня плата за квадратний метр буде становити 250 грн. Така ціна розраховувалася враховуючи індекс інфляції з 2014 року, проходимість та трафік. Враховуючи також те, що продавці орендуючи ділянку по 120 грн. перепродають її по 286 грн. іншим особам. Тому зараз ми виставляємо середню орендну плату у розмірі 250 грн.», – зазначила пані Тетяна.

Продавців такий підхід не влаштовує. Тому близько 200 чоловік зібралися біля офісної будівлі ринку вимагаючи пояснень. Люди скаржаться, що ціни на цьому ринку і так високі, у порівнянні з іншими ринками. Також враховуючи зменшення кількості клієнтів, що впливає на дохід, нові ціни стануть не по карману більшості власників торгівельних точок.

«Через падіння гривні люди все менше ходять на ринок. Ми просто не зможемо оплачувати нові рахунки, які майже вдвічі хочуть підняти вже в цьому місяці. Вони (ред. адміністрація ринку) кажуть нам, що моніторили Одесу, Харків, Кривий Ріг. Але ж вибачте, ці міста значно більші за Кропивницький. Як можна порівнювати ціни там і тут?», – говорить один з продавців.

Охочих перейти на торгівельні площі інших ринків дуже мало, адже продавці купили ролети за власні кошти, а в разі переходу доведеться все залишити.

На місце конфлікту прибув і начальник міського управління торгівлі Сергій Горбовський. Як повідомив чиновник журналісту PRODEREBAN, середня вартість орендної плати на ринку «Шахтарський», який знаходиться в комунальній власності (у власності міста) становить 96 грн. З приватними підприємцями складніше, тут ціни можуть коливатися в районі 100 – 150 грн.

Начальник міського управління торгівлі закликав адміністрацію ринку та представників від продавців сісти за стіл переговорів та пообіцяв, що влада міста буде сприяти вирішенню конфлікту.

«Ми не маємо права втручатися в господарську діяльність приватних підприємців, але ми маємо право перевірити. Потрібно сісти за стіл переговорів з представниками від продавців та адміністрацією ринку і поспілкуватися. Міська влада буде цьому сприяти і буде третьою стороною у питанні вирішення цього конфлікту», – звернувся до людей Сергій Горбовський.

Після довгих обговорень люди викликали приватного юриста щоб проконсультуватися з приводу подальших дій. Продавці розійшлися, але конфлікт так і не вирішився. Нові тарифи мають вступити в силу приблизно 20 жовтня.  PRODEREBAN буде слідкувати за розвитком подій.

Вам може сподобатися...