На Кіровоградщині створено антирейдерський штаб (ВІДЕО)

Олександр ЧорноіваненкоСьогодні у приміщенні Кіровоградської обласної державної адміністрації відбулося засідання оперативного антирейдерського штабу.

Як повідомляє сайт PRODEREBAN засідання відбулося за участі заступниці Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олени Сукманової. Також були присутні: голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, заступник голови Кіровоградської ОДА Андрій Коломійцев, начальник Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Вадим Гуцул та інші члени новоствореного органу.

На початку засідання Андрій Коломійцев повідомив, що на сьогоднішній день вже підготовлений проект розпорядження голови ОДА про створення оперативного штабу, що дасть змогу забезпечити комплексний підхід до боротьби з рейдерськими захопленнями.

У свою чергу Олена Сукманова відмітила, що такі штаби будуть створені по всій території України в обласних райдержадміністраціях.

“Головні завдання цих штабів це оперативний моніторинг випадків рейдерства на Кіровоградщині, організація ефективного реагування на виявлені факти, надання правової допомоги потерпілій стороні”, – говорить Олена Сукманова.

Присутні громадські організації та профільні аграрні спілки – ГС “АСУ” та АФЗУ “Асоціація сільськогосподарських товаровиробників”, підтримали створення штабів з боку влади, але з надією на зміну ситуації у плані перешкоджання рейдерам.

Голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко вважає, що основна проблема, яка перешкоджає вирішити питання з рейдерами раз і на завжди, відсутність децентралізації влади.

“Якби була децентралізація влади, всі питання на рівні області можна було б вирішити. Зараз прямого підпорядкування силових органів, юстицій та ін. немає. Голова адміністрації повноважень таких немає. Звернення депутатів обласної ради ігноруються усіма органами вищого рівня. Я пройшов Майдан, надіявся, що будуть зміни, але зміни не відбулися. Зараз я надіюся (ред. звертається до Олени Сукманової), що ви прийшли як адвокат-практик зрушите ситуацію. Зі свого боку ми вам в цьому допоможемо. Але, якщо не розробити комплексний підхід змін не буде.

Коли збиралися аграрії, приїжджали помічники Авакова для того щоб втихомирити аграріїв? Шановні друзі, це безчинство! Все керується зверху і це Петренко, це Аваков, я офіційно заявляю. Вони знають про це. Всі прекрасно знають, що організована злочинна група діє на території Кіровоградської області. Всі знають хто її виконавці і знають прізвища! І ніхто не вживає заходів. Але це питання не може вирішити обласна адміністрації, тому що немає ніяких важелів впливу.

Скільки б не створювали антирейдерських штабів, якщо зверху не передадуть повноваження на місця і не спитаємо за виконання цих повноважень з низів, толку не буде.”, – заявив Олександр Чорноіваненко.

У відповідь Олена Сукманова пообіцяла співпрацювати з місцевою владою.

Вам може сподобатися...