Кропивницький пологовий будинок №1 уникає мільйонного тендеру через махінації

tender-1Стаття друга Закону України «Про публічні закупівлі» чітко вказує сфери застосування цього самого закону – «до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт – 1,5 мільйона гривень». Здавалося б, усе просто – проводите аукціон, економите кошти і всі щасливі, однак, як виявилось, економити у нас не люблять.

За інформацією центру медіарозслідувань “Прозоро“, 6-го грудня керівництво Пологового будинку №1 підписує одразу два договори підряду. Перший щодо капітального ремонту господарчого підрозділу, в тому числі харчоблоку та пральні, на загальну суму трохи більше  1,05 млн. грн., а другий на капремонт частини першого поверху старого корпусу (клініко-діагностичної лабораторії) та ЖК вартісю робіт 735,18 тис. грн.. Інформацію про це можна знайти на сайті електронної системи публічних закупівель «ProZorro».

Згідно умов договорів обидва об’єкти, що потребують ремонту, знаходяться за однією адресою – вул. Олени Журливої, 1, обидва мають бути завершені до 31 грудня 2016 року, однак цей термін може бути змінено за угодою сторін. А головне – обидва договори підписані з одним підрядником, Філія «Центр» ПП «Енерго».

kapremont2 kapremont1

Загалом вартість обидвох капітальних ремонтів складає 1,79 млн. грн.. Дана сума, як бачимо, напряму підпадає під дію Закону та передбачає проведення відповідних тенденрних процедур. Однак, усього цього не відбулось в наслідок дроблення предмету закупівлі на дрібніші ремонти. Що, в свою чергу, вказує на ймовірне порушення керівництвом Пологового будинку №1 п.7, ст.2 ЗУ «Про публічні закупівлв» де вказано наступне – «…замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону».

Зазначимо також, що очікувана вартість робіт, вказана в системі ProZorro, та суми на котрі було підписано договір не відрізняються ні на гривню.

Цікаво, що в єдиному державному реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань інформації щодо фірми-підрядника – Філія «Центр» ПП «Енерго», не знайшлось ні за назвою ні за кодом ЄДРПОУ. Однак завдяки аналітичній системі YouControl зв’язки фірми вдалось відслідкувати. Так вище вказана філія виявилась відокремленим підрозділом приватного підприємства  «Енерго»,  власником котрого є Алла Побережець. Саме ця фірма у жовтні за досить неоднозначних обставин виграла тендер на ремонт ще одного медзакладу – лікарні швидкої медичної допомоги та цьогоріч ремонтувала сесійний зал міської ради Кропивницького.

Що ж до директора Філії «Центр» ПП «Енерго» Наталії Мішиної, чий підпис стоїть на обидвох договорах підряду з першим пологовим, то дана особа є дирктором ще одного підприємства Алли Побережець – ТОВ Фірма «Ексімсервіс».

Якщо прослідувати бізнесові та родинні зв’язки Алли Побережець, вони виведуть нас на колишніх і нинішніх депутатів міської ради. Так в реєстрі та системі YouControl адресою засновника ПП «Енерго», тобто самої Алли Побережець вказана вулиця Васнецова, будинок 8, квартира 65. За цією ж адресою зареєстровані ряд інших місцевих фірм: ПП «Євробуд-груп», ПП «Сейлтон-кір», ПП «Одісея-кір». Власником останнього є Анна Остроушко, котра також є співзасновником ПП «Лайнбуд-кір». Іншими двома власниками даної фірми є депутат міської ради Кропивницького Віталій Бєлов та його дружина Ольга Бєлова.

Що ж до ПП «Сейлтон-кір» то його засновником є також досить відома екс-депутат Людмила Катериніч, що є власницею ще десятка місцевих підприємств. Частину даних контор можна досить просто пов’язати зі вже згадуваним ПП «Одісея-кір». Усі вони мають один і той самий міський телефонний номер, котрий записаний в держреєстрі – (0522) 37-12-34. Цікаво, що з цим номером пов’зана ще одна фірма екс-депутатів. Мова йде про ТОВ «Агропромислова компанія «Ніка» власниками котрої є колишній депутат обласної ради Микола Онул та колишня депутат міської ради Лариса Онул.

Чоловік підприємиці, Юрій Анатолійович Побережець, також не пасе задніх. Він є засновником фірм ПП «Євробудсервіс» та ПП «Євробуд-Груп». Доньці ж, Христині Побережець, належить ТОВ «Будремлюкс-С».

Вам може сподобатися...