Київ планує припинити теплопостачання для Кропивницька через бездіяльність влади

iz-za-gidroudara-v-mariupole-ostanovlena-kotelnaya-zapadnaya-bez-tepla-svyshe-150-domovСьогодні у Кропивницькій міській раді відбулося екстрене засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому вирішували проблему з можливим припиненням теплопостачання для жителів міста.

Причиною тому став ультиматум від НАК “Нафтогаз-Україна”. Кропивницькі тепловики вчасно не підписали договори на поставку газу та не узгодили ліміти. Внаслідок цього ВАТ “Кіровоградгаз” змушений припинити подачу газу для КП “Теплоенергетик”.

Директор департаменту обліку природного газу ВАТ “Кіровоградгаз” Андрій Петровський повідомив, що така ситуація склалася через недбале використання газу та накопичення боргів. У міській раді було неодноразово проведено наради, КП “Теплоенергетик” попереджували листами, але відповідного результату не було.

“Інформували СБУ, прокуратуру, міську раду про не допущення даної ситуації з вимогою припинити несанкціонований відбір природнього газу, вартість якого складає приблизно 25 млн. грн. Але на превеликий жаль зі сторони підприємства і зі сторони органів місцевого самоврядування, міської ради рішення не було прийнято”, – відмітив  Андрій Петровський.

Директор КП “Теплоенергетик” Тетяна Соколенко в свою чергу запевняє, що зі сторони підприємства було зроблено все необхідне для підписання відповідних документів на постачання газу. Але у зв’язку з накопиченими в минулому році боргами всі гроші підприємства автоматично направляються на їх погашення, що призводить до нових боргів. Таке замкнуте коло і псує відношення між монополістом НАК “Нафтогаз-Україна”.

У звязку з вище сказаним, на екстреному засіданні, міська комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення заборонити ВАТ “Кіровоградгаз” припиняти подачу природнього газу для КП “Теплоенергетик”. Але Андрій Петровський зазначив, що це лише тимчасова міра оскільки вирішити питання з підписанням договорів і лімітів все одно потрібно в найкоротші час. Інакше НАК “Нафтогаз-Україна” припинить подачу газу для КП “Теплоенергетик”.

Вам може сподобатися...