Для вирішення проблеми рейдерства на Кіровогадщині ініціювали внесення законодавчих змін

РЕЙДЕРСТВОЧергове засідання обласного оперативного штабу з протидії рейдерству в аграрному секторі стало не лише майданчиком для дискусій, але й принесло цілком реальні результати.

Так учасниками було напрацьовані пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства України з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, інформує PRODEREBAN.

Як повідомив під час засідання виконуючий обов’язки начальника Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Олег Потьомкін, станом на сьогодні судові рішення хоча й являються підставою для внесення змін до Єдиного держреєстру, однак не практиці такі дії не застосовуються через ряд неузгодженостей у чинному законодавстві. Зміни ситуацію може коригування програмного забезпечення реєстру та передбачення проведення відповідної реєстраційної дії – державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу на підставі судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміни відомостей в Держреєстрі.

Окрім того пропонується включити до Закону норму згідно якої відомості про смерть засновника (учасника) юридичної особи, визнання його безвісно відсутнім чи оголошення померлим, відомості про смерть керівника юрособи дає право подавати особа призначена нотаріусом охоронцем спадкового майна. Крім того, пропонується аби така особа мала право представляти інтереси юрособи без довіреності у правовідносинах з іншими суб’єктами господарювання, органами державної влади та місцевого самоврядування.

Заступник міністра юстиції Олена Сукманова, що була присутня на зустрічі, високо оцінила запропоновані законодавчі новели та пообіцяла донести їхню суть до керівництва профільного Міністерства.

Вам може сподобатися...