ID-картка і паспорт більше не потрібен

Кабінет міністрів України ввів можливість оформлення карток посвідчення особи, ID-карток, для всіх громадян з 1 листопада.

Про це йдеться в постанові уряду №745 від 26 жовтня, відзначає НБН.

Ввести із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру з 1 листопада 2016 року оформлення (в тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм, зразок бланка якого затверджений цією постановою, громадянам України», – йдеться в постанові.

Варто відзначити, що раніше передбачалася можливість оформлення таких карток виключно громадянами, які отримують паспорт вперше.

У постанові також йдеться про те, що до завершення роботи по забезпеченню в повному обсязі територіальних підрозділів Державної міграційної служби матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі ID-карток, паспорт громадянина України може оформлятися з використанням бланка в формі книжечки.

Прийняття документів для оформлення паспорта громадянина України, який не містить безконтактного електронного носія, з 1 листопада припиняється.

Незважаючи на це, паспорт громадянина України, який не містить безконтактного електронного носія, оформлений і виданий на підставі документів, поданих до 1 листопада, діє протягом терміну, на який він був виданий.

Нагадаємо, за затвердженим положенням, паспорт громадянина видається з 14 років. Для осіб, які досягли 18 років він видається на 10 років, а які не досягли 18-річчя – на 4 роки.

Вам може сподобатися...