Депутатів Кіровоградської міськради звинувачують у лобіюванні інтересів підприємців

засіданняСьогодні мало відбутися перше засідання Тимчасової контрольної комісії з врегулювання питання розміщення майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, засобів пересувної дрібно роздрібної торговельної мережі та інших об’єктів сезонної дрібно роздрібної торговельної мережі. Однак, частина депутатів розцінює створення комісії як лобіювання інтересів окремих підприємців та не бажає приймати участі у засіданні.

Дана контрольна комісія була створена за ініціативи депутата Олександра Цертія на минулій сесії міської ради з метою створити єдиний механізм для підприємців за допомгою якого вони зможуть в законний спосіб сплачувати податок до місцевого бюджету. Тоді жодних заперечень з цього приводу не прозвучало.

Але вже на першому засіданні депутати Михайло Бєжан, Олександр Шамардін та Вадим Дрига, які увійшли до складу комісії, назвали таку ініціативу особистою прес-конференцією Олександра Цертія і після півгодинної дискусії демонстративно покинули кімнату засідань.

“Є земельне управління, є профільна комісія, яка повинна займатися цими питаннями. Для чого зараз контроль? У нас дуже багато контролю, а результату немає”, – заявив Олександр Шамардін.

Також, в якості представника громади на комісії був присутній начальник Спепецінспекції Андрій Максюта, який заявив, що проблем з літніми майданчиками у місті немає. Всі підприємці прибрали свої літні майданчики до 15 жовтня, осторонь залишилися лише власники трьох відомих кафе у центральній частині міста. На думку Андрія Максюти ця комісія була створена з єдиною метою – захистити ці три заклади.

“Ця комісія нам тільки заважає виконувати нашу роботи. Цим підприємцям, які не демонтувалися, ми не можемо оголосити ніякі вимоги, тому що вони всім говорять – Почекайте, у міськраді створено комісію, котра вирішить нашу долю і ми будемо далі працювати””, – заявив Андрій Максюта.

У свою чергу Олександр Цертій відмітив, що ціль комісії не надавати комусь дозволи, а врегулювати дозвільні положення і встановити на законних підставах єдині правила для всіх.

“Я не заперечую, зараз вже існують певні положення, але в них є прогалини, не враховані певні фактори. До мене зверталися підприємці, які хочуть на законних підставах розташовувати свої літні майданчики чи  МАФи, адже ніяких дозвільних у міській раді не видають”, – відмітив Олександр Цертій.

На засідання прийшов і секретар міськради Андрій Табалов, який також не зміг знайти причин для роботи цієї комісії.

“Я не бачу тут проблеми. За останні 5 років підприємці спокійно встановлювали літні майданчики, сплачували оренду. Мені здається, що ви хочете вирішити надуману проблему. Я вважаю, що треба поспілкуватися з підприємцями для початку, чи хочуть вони взагалі врегульовувати щось”, – зазначив Андрій Табалов.

Оскільки не було кворуму депутат Рафаель Санасарян запропонував попрацювати над цим питанням та винести колективне депутатське звернення, яке буде мати таку ж вагу як і рішення комісії.

Вам може сподобатися...