Депутати Кіровоградської міськради не підтримали прозорість в закупівлях

screenshot_20160916-123517Кіровоградську міську раду закликали зробити систему електронних закупівель через систему “Прозоро” прозорішою.

Відповідний депутатський запит на сесії Кіровоградської міської ради озвучив лідер фракції «Батьківщина», Олександр Цертій.

У колективному запиті від депутатів фракцій ВО «Батьківщина», «Радикальна партія Олега Ляшка» та частини депутатів від «БПП» пропонується скасувати рішення виконавчого комітету Кіровоградської міської ради 7 скликання, від 9 серпня та відкоригувати порядок системи електронних закупівель.

Тоді своїм рішенням виконавчий комітет скасував порядок системи електронних закупівель в нашому місті через систему “Прозоро”, який був ухвалений виконкомом у грудні 2015 року і мав розпочати свою повноцінну дію в частині закупівель за кошти міського бюджету вже з 1 серпня цього року.

Головна ж місія цього порядку полягала в тому, що встановлювався обов’язок при закупівлі всіх товарів, робіт і послуг за кошти міського бюджету застосовувати електронну систему закупівель “Прозоро” починаючи з сум в 30 тисяч гривень. Натомість після скасування цього порядку єдиний нормативний документ, який регламентує здійснення закупівель за кошти державного бюджету, за кошти бюджетів територіальних громад за допомогою електронних закупівель це Закон України «Про публічні закупівлі». Але головна вада цього закону – дуже високий поріг після якого починають здійснюватись електронні закупівлі за допомогою Прозоро. Цей поріг встановлений у 200 тисяч грн. при закупівлі товарів і послуг, а якщо мова йде про роботи то це 1,5 млн. грн.

Думка депутатів з цього приводу під час обговорень розділилися. Хтось підтримував даний запит мотивуючи це практикою інших міст де електронні закупівлі через систему Прозоро починаються мало не з однієї гривні. Інші депутати були проти, адже закон розробляли розумні люди «і треба діяти в рамках закону».

Але як не намагався Олександр Цертій переконати депутатів у тому, що в законі передбачені допорогові закупівлі через систему “Прозоро”, тому закон не порушується і не переписуються, необхідно лише внести змін на місцевому рівні – більшість залишилася на своєму.

«Давайте для початку виконаємо той Закон що є (ред. «Про електронні закупівлі»), а вже потім будемо посилювати», – відмітив міський голова Андрій Райкович.

У підсумку, за результатами голосування, рішення не було прийнято за браком декількох голосів.

Вам може сподобатися...