Децентралізують все

d0b1d183d180d18fd0ba-d0b0d0b2d182d0bed180-d0b8d0b3d0bed180d18c-d0bad0b8d0b9d0bad0beКерівництво країни прагне перекласти відповідальність за якісні дороги з Державного на місцеві бюджети. Зокрема Кабінет Міністрів працює над тим, щоби створити окремий Дорожній фонд у складі Державного бюджету України, куди будуть акумулюватися ресурси, відповідне рішення може бути прийняте спільно з Парламентом уже у вересні.

Крім того, Уряд передасть державні дороги місцевого значення на місця під управління обласних державних адміністрацій. “Ми проведемо децентралізацію управління доріг України. Ми все з Києва передамо, державні дороги місцевого значення на місця, на обладміністрації, які будуть управляти цим процесом. Далі ми туди передамо кошти і ресурси. Ви побачите, що за 2-3 роки ситуація із дорожнім господарством буде зовсім інша і якісно краща”.

Гройсман також зауважив, що сьогодні у місцевих бюджетах є ресурси для співфінансування ремонту доріг завдяки збільшенню надходжень у результаті розпочатої фінансової децентралізації. Консолідація ресурсів дасть можливість проводити більший обсяг робіт.

Проте, під гаслом децентралізації вимальовується трохи інша ситуація, це коли Державний бюджет вже нікому нічого не винет, а місцевий ще не в змозі фінансово забезпечити покладені на нього зобов’язання, як наприклад з пільговими перевезеннями. З таким підходом за 2 -3 роки ситуація з господарством країни  і справді буде іншою, але не якісно кращою, як запевняє Гройсман, а масово недофінансованою.

Вам може сподобатися...