Чорнобиль, скасовані пільги, оманливі обіцянки

Вікіекспедиція_в_Чорнобиль_092016 рік указом Президента Порошенка оголошено роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.

30 – ти річчя з дня катастрофи країна відзначить пам’ятними заходами, а далі, очевидно, знову забуде. Є в нас така традиція гучно говорити про проблему з надто тужливим обличчям на камери і далі просто забути про людей, які втратили здоров’я та життя.

Ще 2015 року Держава позбавила чорнобильців певних пільг зокрема скасувавши для 2 і 3 категорій чорнобильців першочергове щорічне безоплатне забезпечення санаторно-курортними путівками; скасовані  пільги зі сплати податків для 3 категорії «чорнобильців»; додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, та щомісячна компенсація сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи з урахуванням інших доходів обмежуються 10 прожитковими мінімумами для осіб, які втратили працездатність.
Ліквідовано 4 «чорнобильську» зону (зона посиленого радіоекологічного контролю). Відповідно, скасовано усі пільги «чорнобильцям» 4 категорії, а також нульове оподаткування землі та нерухомості у цій зоні.

2016 року ситуація мала б змінитись. 17 березня Рада ухвалила закон про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо соціального захисту постраждалих осіб (реєстр. № 2093). Цей закон мав би відновити соціальну справедливість щодо чорнобильців і значно спростити їм життя зробити їх максимально соціально захищеними. Порошенко не погодився з депутатами та уже 8 квітня даний закон заветував, 21 квітня закон остаточно відхилено.

Ну а шо, вінки нині коштують недорого, сумно собі виступив, показав занепокоєння, а далі, хто ж йому що скаже, він же Гарант.

Так і живемо люди окремо, «чинуші» в офшорах.

До відзначення річниці катастрофи долучилась і Олександрія та матиме тепер вулицю Героїв Чорнобиля, саме так перейменують вулицю 50 років Жовтня.

Вам може сподобатися...