Бюджет таки гумовий, де треба тягнеться.

images300 000 гривень щомісяця витрачатиме бюджет країни на утримання п’яти депутатів, які представляють Кіровоградську область у Верховній раді.

60 тисяч грн. на місяць для забезпечення роботи одного парламентаря. Думаю, що це трохи занадто, враховуючи, що депутати Довгий та Поплавський представляють інтереси обласної громади з натяжкою, і так само як  Яриніч, Кузьменко та Березкін входять у топ депутатів, що посідають передостанні місця серед депутатів що працюють в округах, відтак, Кіровоградщина займає 5-те місце знизу у загальному рейтингу областей.

Прощальний подарунок Гройсмана як голови парламенту, і заробітна плата народних обранців злетіла врази депутатам платитимуть оклад уже не 6109, а 17 425 гривень, проте, це далеко не всі виплати.

Крім того, передбачені також надбавки за науковий ступінь – 10% та знання іноземної мови – також 10%.  Тому, якщо є підстави їх отримувати, можна доплюсувати ще від 1742 до 3485 гривень. Виділяють депутатам кошти і на забезпечення їхньої діяльності. Офіційно ці гроші називаються “компенсацією видатків, пов’язаних із депутатською діяльністю”. Йдеться про суму, аналогічну основній зарплаті – тобто мінімум 17 425 гривень.

Відповідно виходить, що парламентар отримує 34 850 гривень. Правда, все ж вважається, що гроші на видатки, пов’язані з депутатською діяльністю, народний обранець має витрачати не на свої потреби, а, до прикладу, на оренду громадської приймальні, оплату роботи працівників цієї приймальні, розміщення повідомлень в ЗМІ.

Крім цього, у депутата є ще фонд оплати праці його помічників. Раніше він становив 12500 гривень, а тепер став — 25 000 гривень. Тобто, загалом на забезпечення діяльності народного обранця відтепер щомісяця виділятимуть не менш ніж 59 850 гривень, – такі підрахунки зробило видання Експрес.

Щодо депутатської роботи обранців з Кіровоградщини, то вони не надто перевтомлюються.

Костянтин Яриніч

Лідером серед скерованих депутатських запитів є Костянтин Яриніч, депутат спромігся звернутися для вирішення питань виборців у різні інстанції аж 19 разів, відвідав 125 пленарних засідань і 38 разів був відсутній з невідомих причин.

Анатолій Кузьменко

Анатолій Кузьменко

Анатолій Кузьменко скерував 16 запитів, відвідав 114 пленарних засідань і не відвідав – 51 засідання.

Станіслав Березкін найменше переймається питанням спілкування з чиновниками за принципом запитів, а відтак, з результатом 9 запитів, присутністю на 96 засіданнях і відсутністю на 79 очолює рейтинг не надто дієвого депутата.

Станіслав Березкін.

Станіслав Березкін.

Щоправда, якщо врахувати, що саме Березкін має найменше власних помічників, їх у нього лише 4, очевидно, миттєво вирішити питання всіх виборців самотужки він не в змозі.

Анатолію Кузьменку допомагає 8 осіб, і аж 12 осіб зареєстровано помічниками у Костянтина Яриніча.

 

 

Вам може сподобатися...