Губернатор Кіровоградської ОДА на дурняк юзає землю у Шарівці

Нещодавно стало відомо, що Агрофірмі «УкрАгроКом», кінцевими бенефіціарними власниками якої є голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко та його батько, депутат Верховної Ради України Анатолій Кузьменко, Дніпропетровським апеляційним господарським судом відмовлено у визнанні укладеною, між фірмою та Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області, додаткової угоди про поновлення договору оренди землі.

Як інформує PRODEREBAN, відповідна інформація вказана у постанові суду, йдеться на сайті центру медіарозслідувань «Прозоро».

У поданому позові позивач зазначав, що 18.03.2011 між Олександрійською районною державною адміністрацією (орендодавець) та ТОВ “УкрАгроКом” (орендар) укладено договір оренди земельної ділянки загальною площею 104,47 га на території Шарівської сільської ради строком на 5 років.

Цікавий той факт, що на момент укладання договору Сергій Кузьменко обіймав посаду голови Олександрійської районної державної адміністрації. Нині посаду голови Олександрійської районної державної адміністрації займає ставленик Кузьменка Богдан Куруп. Тобто нинішній очільник області попіклувався про своє майбутнє, фактично виписавши самому собі договір оренди.

Договір зареєстровано в управлінні Держкомзему в Олександрійському районі 05.04.2011 за № 352030004000152. До закінчення дії договору фірма повідомила Головне управління Держгеокадастру про намір поновити Договір оренди на що, у встановлений законом строк,  Держгеокадастр не оголосив про заперечення в поновленні даної угоди. При цьому фірма продовжувала користуватись земельною ділянкою.

Оформити свої право оренди фірма вирішила через суд, однак у серпні 2016-го Господарський суд Кіровоградської області своїм рішенням відмовив ТОВ “УкрАгроКом” в задоволенні позову про визнання договору поновленим, виходив з того, що, незважаючи на відсутність протягом місяця після закінчення дії Договору оренди заперечень Орендодавця, сторони не укладали Додаткову угоду про поновлення дії Договору на той самий строк та на тих самих умовах, як того вимагає Закону України “Про оренду землі”.

Через рік, наприкінці 2017 року ТОВ “УкрАгроКом” спробував оспорити дане рішення вказуючи на нововиявлені обставини – відсутність рішення Головного управління Держгеокадастру  у формі наказу про заперечення у поновленні договору оренди землі. Тим не менш Апеляційний суд, аргументуючи тим, що нововиявлена обставина не спростовує висновків суду першої інстації, повністю відмовив у задоволенні позову ТОВ “УкрАгроКом” щодо визанння укладеною між фірмою та Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області додаткової угоди про поновлення договору оренди 104,47 га землі.

Вам може сподобатися...